Arcblock: Yeni nesil blockchain

Bugün sizlere yep yeni bir projeden bahsetmek istiyorum. Bu proje diğerlerinden çok farklı. Bu proje hakkında kısaca bahsedeceğim ama daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler web sitesini (arcblock.io) ziyaret edebilirler.

Bir çok kışı blok zinciri (blockchain) sisteminin nasıl çalıştığını bilmemektedir. ArcBlock’un temel amacı, herkes tarafından blok zinciri teknolojisinin kullanımının yavaşlatan bir engelin kaldırılmasıdır. Ayrıca, blok zincirinin gelişimini hızlandırarak, yeni özellikler kullanarak farklı bir boyuta taşımak Arcblock’un temel özellikleri arasındadır.

Blockchain teknolojisine çok farklı bir boyut kazandıracak ArcBlock, blok zincir temelli merkezi olmayan uygulamaların inşası ve uygulanması için bir oluşturulan platform ve ekosistemdir. Bu platformun ayrı özellikleri nedeniyle diğerlerinden olukça farklıdır. Oluşturduğu yazılım aracılığıyla karmaşık iş kurallarını güçlendirmek için blok zincir kullanmak için gereken temel bileşenleri sağlar. Hatta daha da ileri geçerek mevcut sistemleri blok zincir ağlarına bağlama yardımcı olur ve şuan ki süreçlerle ilişkili veri ve kimliklerle iş işlemlerini tamamen otomatik olarak yapılmasını sağlar.

ArcBlock Platform 

Bu platformun yapısı da çok farklı özellikler sunmaktadır. Bu nedenden dolayı servisler, diğer bileşenler ve uygulamalar için çok özendirici bir pazar olma durumundadır. Bu platformda da madenciler vardır. Yalnız bunlar sadece kaynak üretmek gibi görevi yoktur. Bunun dışında yeniden kullanılabilir bileşenler, yeni hizmetler ve hatta uygulamaları paylaştırmaya hazır olarak platformlar yaratmaya yardımcı olur. Bu nedenle madencilerin ayrı önemi vardır. Bir grup madenci oluşturacak ve yeni başlatılan Blockchain 3.0 uygulama ekosisteminde çalışacak. Bu sistem zamanla büyüyerek kendi kendini sürdürebilecek bir platform oluşacaktır. Bu platform için tokenler verilecektir.

Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi farklı blok zincir protokollerine uyum sağlamak için geliştirilen her bir uygulamanın etkinleştirilmesini sağlayacak Açık Zincir Erişim Protokolüde bu platformun en önemli yeniliklerinden biridir. Bu ekosistemi gerçekleştiren özellikler arasında, herhangi bir dile veya platforma uygulanabilen üst düzey bir uygulama protokolü olan Blocklet bu sisteme farklı bir boyut kazandırmaktadır.

Açık Zincir Erişim Protokolü

ArcBlock Açık Zincir Erişim protokolü sayesinde, birden fazla blok zincir protokolü arasında bağlantı kurmaya olanak sağlamaktadır. Bu devrim niteliğindeki  yenilikler sayesinde geliştiriciler artık blok zinciri protokollerini değerlendirme ve ikisi arasında geçiş yapma özgürlüğüne sahipler. Açık Zincir Erişim Protokolü, teknolojisi geliştikçe yeni blok zincirlerinin uygulanmasına olanak sağlayacaktır. Kullanıcı deneyimini çok artıracak bu yenilikler sayesinde artık kullanıcılar büyük problemlerden kurtulabileceklerdir.

Blocklet

Bu yeni bileşen en yeni mikro servis mimarilerini ve sunucu teknolojilerini kullanmaktadır. Blocklet, herhangi bir platform veya dil ile uygulanabilen üst düzey bir uygulama protokolüdür. Daha önce benzeri olmayan tasarımı sayesinde yüksek performanslı, kullanıcı dostu, düşük maliyetli ve protokol teşhis platformu oluşturmayı planlamaktadır. Arcblock blockchain 3.0 uygulamalarını sağlayacak önemli bir teknolojik gelişimini destekleyecektir.

ArcBlock ile dağıtılmış bir blok zincir uygulamasının kurulması ve uygulanması, bugün piyasada bulunan satıcıya özgü çerçeve üzerinde önemli avantajlara sahiptir.

ArcBlock katkıda bulunanların (madenciler) ArcBlock platform servislerini çalıştırmasına ve genel hizmet ağına katılmasına izin vermektedir. Bununla birlikte, ArcBlock topluluğu içindeki madencilerin rolü, Bitcoin ve Ethereum katkıda bulunanlarınkinden önemli ölçüde farklıdır.

Market

ArcBlock Marketplace, ArcBlock platformunun kendisi üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir blockchain uygulamasıdır. Uygulama, Blockchain kompenentleri, Blocklet Bileşenleri ve uygulamalar gibi yeniden kullanılabilir bileşenleri listelemek, araştırmak, değerlendirmek, kullanmak ve sıralamak için bir pazar görevi görür. Pazar, aynı zamanda bileşenlerin kalitesi ve geliştiricilerin itibarına ilişkin kamuoyu geri bildirimlerini sağlamaktan ve diğer bilgileri sağlamaktan sorumludur. Bu bilgi, kullanıcıların tekrar kullanılabilir bileşenleri değerlendirmesine yardımcı olacaktır. Tüm piyasa bilgileri, şeffaflık ve güven sağlamak için ArcBlock’un blok zinciri teknolojisi tarafından kaydedilmektedir.

ArcBlock Token

ABT, farklı senaryolarda kullanılabilen genel bir token olarak tasarlanmıştır. ABT de bu hizmeti kullanma ile ilgili ücretleri ödenen bir hizmet aracı tokendir. Ethereum veya Bitcoin’den farklı olarak, kullanıcıların gerçekleştirdikleri işlemler için genellikle ödeme yaptıkları ArcBlock, uygulama sağlayıcıların son kullanıcıları için işlem ücretleri ödemesine izin vermek üzere tasarlanmıştır. Bu yaklaşım, kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirir. Geliştiriciler ayda bir ödediğinde küçük birimler ekleyebilir ve tasarruf edebilirsiniz. Başarılı işlemler gerçekleştirmek için, ArcBlock token ve muhasebeye ayrılmış en uygun bir blok zincir oluşturulur. Tasarım hedefi, geniş bir uygulama yelpazesi için fazlasıyla yeterli> 100.000 Tx / s’ye ulaşmaktır. Gelecekte, bu blok zinciri daha geniş kullanım için geliştirilebilir.

Ortaklar

ArcBlock’un ortakları arasında şu şekilde tanınmış şirketler bulunmaktadır:

Linux Vakfı

Hyperledger

W3C blockchain Topluluk Grubu

IEEE Blockchain Topluluk Grubu

Guojin Angel

Roaming Capital

Krypital Grubu

CyberMiles

 

ICO Bilgileri

Satış işlemleri 3 Şubat – 11 Şubat 2018 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecektir.

Token: ABT – hepsi önceden basıldı; madencilik yok.

Tür: ERC20

Kabul edilen ödeme yöntemleri: ETH, CMT

Satış fiyatı: 1 ABT, 0.71 USD veya 0.00053 ETH’ye eşittir

Toplam token: 186.000.000

Satışa hazır maksimum token: % 45

Soft cap: 12000 ETH

Hard cap: 37500 ETH + 6M CMT (Cybermiles)

Erken yatırım bonusu: % 8

Özel satış için (ICO öncesi), sabit sınır: 25000 ETH – 1 ETH = 2052 ABT ve 12 Ocak 2018’de başladı. KYC zorunlu olacaktır.

ICO için hard cap: 12500 ETH + 6M CMT – 1 ETH = 1900 ABT (minimum 0.1 ETH, 50 ETH)

Daha fazla bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz;

Website: https://www.arcblock.io/

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2699379

Whitepaper: https://arcblock.io/whitepapers/technical.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/arcblock.io/ 

Twitter: https://twitter.com/ArcBlock_io 

Reddit: https://www.reddit.com/r/arcblock/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/18355951 / 

Instagram: https://www.instagram.com/arcblock/

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir