BitDegree: Eğitimde yeni boyut

Blockchainin keşfinden sonra bir çok projede kullanılmıştır. Bugün size bahsedeceğim projede ise yep yeni bir boyut ifade etmektedir. Benzeri olmayan bu projede ise blockchain teknolojisinin başka faydalarını görebileceğiz. Bu yazı ile BitDegree projesinden kısaca bahsedeceğim ama daha ayrıntılı bilgi isteyenler websitesini (www.bitdegree.org) ziyaret edebilirler. Şimdi bu projeden kısaca bahsedelim.

BitDegree; blockchain teknolojisi kullanan online eğitim platformudur. Bu platformda token bursları ve yetenek geçişleriyle dünyadaki ilk proje olmuştur. Bu platform sayesinde, platform üyeleri tamamen şeffaf bir ödüllendirme sistemi olan online kurslar alabilecek. Aynı zamanda öğrencilerinin başarıları da bu platformda takip edilebilecek. İşletmelerde bu platform aracılığı ile aradığı kişileri buradan bularak iş verebilir.

Bazı özel konularda eleman ihtiyacı olan şirketler kurslarına katılıp kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilere burs verebilir. Bu sayede kendi bünyesine alacağı kişilerin eğitimini bu platform aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirebilir. Bir şirket teşvik vereceği zaman platform üzerinde bunları açıkça belirtir. Bu projeye ihtiyaç duyduğu gerekli bilgi ve becerileri söyler. İş ihtiyacı olan insanlar ise bu projelere başvurarak kurs programına girer. Yeni teknoloji kursları sayesinde o konuda bilgi ve deneyimlerini artırır. İlgi çekici ders materyalleri ile dersleri kolay kavraması sağlanır. Öğrenciler, ders anlatanlar ve diğer öğrenciler ile etkileşimde bulunabilir. Bu sayede interaktif bir ders programları derslerin anlaşılmasını kolaylaştırır. Dersler sonucunda herkese başarı ödülü verilecektir. Öğrencilerde aldıkları tokenleri borsa ile satış yapabilecektir.

BitDegree Platformu

BitDegree, Ethereum platformu üzerine inşaa edilmiştir. Bu sayede platforma şeffalık sağlanacaktır. Merkezi olmayan blok zinciri tabanlı ve internet üzerine kurulmuş bu platformda güvenlik çok üst düzeydedir. BitDegree sürdürülebilir projeler çok inanıyor ve bazı özelliklerde dolayıda platformun bazı yönlerinin merkezi olması ihtiyacı duyuyor. Yol haritası doğrultusunda gelişime açık ve atak bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Gelişimini de aşamalara bölerek planlama yapmayı düşünüyor. İlerideki gelişimi ise kazanılacak tecrübe ve bilgi birikimine bağlı planlanacak.

Platformun tasarımı için temek unsurlara bakacak olursak;

Merkezi olmaması
Şeffaflık
Zengin içerik
Sürdürülebilirlik
Büyüme ve glişim
Geliştiriciler platformun stratejik yönü ve yeni işlevleri konusunda karar verirken bu ilkeleri kullanacağını söylüyorlar.

Takım

Token Bilgileri:
BitDegree, ERC20 uyumlu token olarak piyasaca sürülecektir. Token sembolü BDG olarak planlanmıştır. BitDegree token satışında iade olmamaktadır ve kesindir. BitDegree’nin softcapi olarak 5 milyon dolar ve hardcap ise 30 milyon dolar para toplanması panlanmıştır. Girilebilecek en yüksek finansman 30.000 ethereum ve en az finansman olarak 550 ethereumdur. Olası ethereum kur değişimlerinde bu planlanan hedefler değişkenlik gösterebilir.
1 ethereum= 10,000 BDG değerindedir.

Token Dağıtımı
BitDegree Kuruluşu için: 66 milyon (360 gün boyunca kilitli kalacaktır)
Burs havuzları için: 165 milyon token
Açılışta halka açık olan token: 336,6 milyon
Takım için: 66 milyon (720 gün boyunca kilitli kalacaktır)
Danışmanlar / Ortaklar için: 13,2 milyon (160 gün boyunca kilitli kalacaktır)
İkramiyeler: 13,2 milyon
Toplam 660 milyon dolarlık token üretilmiştir

Şu anda token satışının son haftasındayız ve 3 gün içinde token satışı bitecektir. Şuana kadar toplam 123,662,941 BDG token satılmıştır. Bu kadar çok rağbet gören projeye sizinde yatırım yapmanızı öneriyoruz. Platformun geleceği yüksektir yatırım sonrasında yatırımcılarına büyük karlar bırakacağını tahmin ediyoruz.

Daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz;

Web sitesi: https://www.bitdegree.org
Whitepaper: https://www.bitdegree.org/white-paper.pdf
Telegram: https://t.me/bitdegree
Facebook:https://www.facebook.com/bitdegree.org
Twitter: https://twitter.com/bitdegree_org
Medium: https://blog.bitdegree.org
Bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir