Bitguild: Blockchain tabanlı yeni nesil oyun platformu

Bugün size yeni bir projeden bahsetmek istiyorum. Kripto para piyasası son zamanlarda çok farklı projelerle karşımıza çıkmaktadır. Bunlar içinde yatırıma uygun olanları sizler için değerlendiriyoruz. Bu projelerden birisi olan Bitguild projesi ise gerçekten çok farklı ve ilgi çekici. Bu proje ile ilgili kısaca bilgi vereceğim ama daha ayrıntılı bilgi isteyenler web sitesini (https://www.bitguild.io) ziyaret edebilirler.

Bu projeden önce Blockchain (Blok zinciri) teknolojisinden bahsedelim. Blok zinciri teknolojisi yeni bir tür ağ türüdür.  Bilgisayarlar arası ağların hepsinin bir arada işlem kaydını tutması olarak ta özetlenebilir. Bu sistemde çok sayıda nodlar vardır ve nodlar tüm kaydı aynı anda saklar.

Bu sistemin kaydına bir şey eklendiğinde, çarpraz referanslarla doğrulama sağlanır ve ağdaki diğer tüm nodlara karşı kontrol edilir. Bu nedenle tamamen güvenli ve asla değişmeyen bir kayıt sistemi sağlanır. Blok zinciri teknolojinin bu yüzyılın buluşu olduğunu düşünen çok insan var. Çünkü bugüne kadar güvenliği konusunda kendisini bir çok kez kanıtlamıştır ve bir çok proje çıkmasında da önayak olmuştur.

BitGuild, oyuncular, geliştiriciler ve içerik arasındaki ilişkiyi yeniden tanımlamayı planlamaktadır.  Şuan için yıllık 100 milyar dolarlık bir oyun endüstrisinde büyük bir pay almayı planlamaktadır. Yep yeni bir yaklaşım olan BitGuild projesinde, çevrimiçi video oyunlarının çalışma mantığıyla ilgili temelleri yeniden yazmayı amaçlamaktadır.

BitGuild platformunda oluşturulan oyunlarda, her karakterin, ögenin ve oyun içi varlığın tamamen benzersiz ve anlaşılabilir olmasını sağlamak için sıfırdan inşa edilmesi söz konusudur. Bu teknoloji sayesinde ileriki zamanlarda bu ögelerin oyuncuların eline geri dönebilmesi sağlanacaktır.

Bu projeden önce, oyunlarda sık rastlanılan ögelerden birisi olan özel bir kılıcın, özel bir sunucuda saklanarak sadece maddi olmayan bir veri olarak saklanması söz konusuydu. Bu platform sayesinde, bu silah artık bir oyuncuya gerçekten de blok zincirindeki bir simge biçiminde saklanabilecektir. Bu ögelerin sahipleri bunları tutabilirler ya da bunların ticaretini yapabilirler. Bu tamamen kullanıcılara bağlıdır.

Blok zinciri teknolojisi sayesinde artık oyuncular, bir oyun içindeki sanal ögelerle yapabilecekleri ve yapamayacakları veya hatta oyunlar arasında yapabileceklerinde herhangi bir kısıtlamaya uğramayacaktır. Blok zinciri teknolojisi üzerine inşa edilmiş gerçek bir oyun ağına sahip olması nedeniyle inanılmaz bir güvenliğe sahip olacaktır. Ayrıca bu sistem sayesinde sınırsız sayıda olasılık olması nedeniyle artık çok farklı projelerde kullanılabilecektir.

Mevcut platformlardaki en büyük problemler arasında, oyun içi işlemler, ücretler, kurallar ve dolandırıcılık şirketleri sayılabilir. Para birimleri, ögeler ve hesaplar oyunlar arasında transfer edilemez. Çok zaman harcayarak ilerleme kaydettiğiniz oyununuz kapandığında o zamana kadar yaptığınız tüm ilerlemeler tamamen çöpe gidecektir. https://www.bitguild.io/

BitGuild platformunun artı özelliklerine bakacak olursak;

Tüm oyunlar smart kontrat (akıllı sözleşme) teknolojisinden yararlanır, PLAT tokenler sayesinde oyuncuya ait tokenize edilmiş oyun ögelerini alabilir ve işlem görebiliriz.

⇒ BitGuild platformunda oluşturulan sanal varlıklar, açık artırma ile PLAT karşılığına alınıp satılınabilir. Açık artırmalar tamamen merkezsiz ve akıllı sözleşmeler kullanılarak oluşturulmuştur.

⇒ Oyuncular, ek ücret ödemeden oyun, PLAT ve içerik satın alabilirler. Gizli ücretlerden ve sahtekarlıktan kaçının ve hızlı ödeme alın.

⇒ Topluluklar oyuncular arası ve oyuncu-geliştirici etkileşimlerini teşvik eden bir ortam sağlar. Bu platform sayesinde en büyük oyun platformu kurulması planlanmaktadır.

⇒ Geliştiriciler oyun fonları, oyun tasarımı ve oyun içeriğini geliştirmek için PLAT kullanacaktır ve bu platforma şeffaflık getirecektir.

⇒ Bir çok kripto para cüzdanlarından farklı olarak, BitGuild cüzdanı fotografize edilmemiş tokenlerin (oyun ögeleri ve ekipman gibi) görüntülenmesini sağlar.

 

Yol Haritası

2018 1. Çeyrek

 • Token Satış
 • İlk Platformun Geliştirmesi
 • BitGuild (oyun) diyaznı tamamlandı

2018 2. Çeyrek

 • BitGuild.com resmi lansmanı
 • BitGuild.com topluluk için işlevselliğin başlatılması
 • BitGuild (oyun) beta lansmanı

2018 3. Çeyrek

 • BitGuild (oyun) resmi lansmanı
 • BitGuild cüzdanı lansmanı
 • BitGuild marketi lansmanı
 • BitGuild.com platformunun 3. parti geliştiricilerine açılması

2018 4. Çeyrek

 • Platformda en az 5-6 blockchain oyunun başlaması
 • Platform ve tüm oyunların 5’den fazla dile çevrilmesi
 • BitGuild Dizayn evi’nin beta lansmanı
 • Yeni nesil blockchain’e geçiş

2019 1. Çeyrek

 • Platformda 10-12 blockchain oyununun başlatılması
 • Platform ve tüm oyunların 15’den fazla dile çevrilmesi
 • BitGuild Tasarım Evi resmi lansmanı

2018 3-4. Çeyrek

 • Platformda 15-30 blockchain oyununun başlatılması

Sonuç

Bu ICO oldukça ilgi görüyor. ICO yeni başlamasına rağmen 31444.009 ETH topladı. Sizinde bu projeye katılmanızı ve yüksek gelir imkanını kaçırmamanızı öneririz.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Website: https://www.bitguild.io/

Whitepaper: https://www.bitguild.io/assets/bitguild-whitepaper-v0.72-en.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3090005.0

Twitter: https://twitter.com/BitGuildPLAT

Medium: https://medium.com/@bitguild

Telegram: https://t.me/joinchat/HtbMeE8YtEEDQExesDQgPg

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

Bitguild: Blockchain tabanlı yeni nesil oyun platformu” için 4 yorum

 • 21 Kasım 2018 tarihinde, saat 15:28
  Permalink

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

  Yanıtla
 • 27 Kasım 2018 tarihinde, saat 11:08
  Permalink

  Süper bilgi. Teşekkürler

  Yanıtla
 • 10 Aralık 2018 tarihinde, saat 05:18
  Permalink

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim

  Yanıtla
 • 21 Mayıs 2019 tarihinde, saat 10:48
  Permalink

  Çok bilgilendiriciydi. Teşekkür ederim.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir