CopyTrack: Küresel telif hakkı platformu

Merhaba, bu yazımda sizlere oldukça yeni olan “CopyTrack” projesinden bahsetmek istiyorum. Bitcoin ve kripto gibi para birimlerini gerçek hayatta nasıl kullanacağımıza dair var olan soru işaretlerinin hepimizin de ortak bir problemi olduğunu  ve bu yolda aradığımız en iyi çözüm yolunun da CopyTrack olduğunu düşünerek  sizleri en güvenilir ve yaşamımızdaki kaliteyi arttıracak olan CopyTrack ile tanıştırmak istiyorum.

İnternetin daha çok popüler hale gelmesi ile artık telif hakkı ihlalleri çoğalmaktadır. Buda insan hakkına aykırıdır. Onlarca yıl uğraşıp yapılan ürünlerin başka kişilerce alınması oldukça üzücü bir durumdur. Bu dünyada bilgiye ulaşımın çok kolaylaşması telif hakkı ihlalleri çok artmıştır. Bu soruna kesin çözüm bulmak amaçlı CopyTrack yeni bir yaklaşım ortaya koymaktadır. Buda projenin daha çok ilgi çekmesini nedeni olarak gösterilebilir.

İnternette artık telif hakkını koruyan uygulamalar çok ilgi görmekte ve bu konuyla ile ilgili her gün yeni fikirler çıkmaktadır. Ayrıca son zamanlarda herkesin internete olan ulaşımın kolaylaşması da buna neden olmaktadır. Bahsedeceğim yeni proje ise diğerlerinden oldukça farklıdır. Çünkü bunu kripto para teknoloji ile yaparak çok güvenli ve ulaşımı kolay bir sistem ortaya koymuştur. CopyTrack  bu sektördeki sorunları tamamen ortadan kaldırabilir.

Bu kadar emeğin oldu yerde tabiki de telif hakkı olması normaldir. Bu fikir mülkiyetinin olduğu durumlarda telif hakkı, kimlik doğrulaması yapan dijital içerik için kullanıcılar ve dijital fikri mülkiyet bulunmaktadır. Bu kayıtların çevrimiçi tutulması bir ekosistem oluşturulması çok farklı ve verimli olabilir.

Bu projenin ayrıntılarına bakacak olursak eğer 4 temek hizmetten oluşmakta. Tamamen ücretsiz olan bu platformda hak sahiplerinin hakkının korunması için çözümler üretilmektedir. Ayrıca bunları ihlal eden kişileride tespit edilmesi önemlidir. Şu an internette telif haklarını ihlal etmek çok kolay. Çünkü bunu tam olarak engelleyecek bir sistem yoktur.

CopyTrack’in hizmetleri oldukça vardır. Bunlardan birisi 140’tan fazla ülkede lisansa sahip olmaktadır. Bununla birlikte işinin ehli avukatlar tarafından hukuki danışmanlık sağlanabilmesi. Ayrıca “Tek tıklamalı” vaka yönetimi ve kişisel müşteri hizmetleri sağlaması da önemli hizmetleri arasındadır.

Misyon

CopyTrack’ın en önemli görevi bir dünya çapında, şeffaf ve merkezi olmayan kayıt altına alarak dijital içeriğin telif haklarını karumak için platform kurmaktır. Ve bunu tamamen ücretsiz sağlamaktadır. Her iki taraf için de adil yaklaşım sergileyen platform bu sektör için yep yeni yöntemler sergilemektedir.

Merkezi olmayan bir dosya depolama sağlanmaktadır. Bunlardan başka IPFS, metadata için kalıcı bir kimlik, sanatçılar ve hayranlar ve tamamen işlevsel lisanslama ve ödeme çözümleri sunmaktadır.

Token Bilgileri

Blockchain sistemin yeni tokeni CPY olacaktır. Platformda, esnek ve modüler lisanslama sistemleri oluşturulacaktır. Bu sayede hak sahiplerine otomatik ödeme yapılabilinir. Kullanımı çok kolay olan ara yüzü, kullanıcıların kendilerinin tasarladığı lisanslara dayalı olarak çalıştırılır. Blok zincirleri ve altında yatan akıllı sözleşme ara yüzü sayesinde bir çok farklı özellik bulunur.

• Token Satış süresi: 10 Ocak — 10 Şubat 2018

• Simge: CPY

• Token tipi: ERC-20

• İCO Token Fiyatı: 1 CPY = 1.07 USD (0.00135 ETH)

• İCO Hedefi: 56.600.000 USD (71.516 ETH)

• Toplam Hedef : 100.000.000

• Satılacak token miktarı: 60%

• Katılamayacaklar: ABD vatandaşları

• Min / Max sınır : 0.1 ETH / 2 500 ETH

• Kabul edilen para birimleri: ETH

Sonuç:

Yepyeni bir fikir ve sağlam bir ekip tarafından yönetilen bu proje gerçekten ilgi çekici. Proje her aşamasında güzel planlanmış ve iyi bir şekilde ilerlemekte. ICO’suna katılmanızı ve karlı bir yatırımı kaçırmamanızı öneriyoruz.

Daha fazla bilgi edinmek aşağıda ziyaret edebilirsiniz.

Website: https://copytrack.io/

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2618918.0

Facebook: https://www.facebook.com/COPYTRACKcom

Twitter: https://twitter.com/copytrackhq/

Telegram: https://t.me/copytrackhq

Whitepaper: https://copytrack.io/pdf/Copytrack_ICO_Whitepaper.pdf

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir