DBrain: Blockchain tabanlı yapay zeka uygulaması oluşturma platformu

Merhabalar arkadaşlar bugün ki yazımda sizlere DBRAIN platformundan bahsetmek istiyorum. Ama öncelikle kısaca dijital para birimlerine ve yapay zeka kavramına karşı oluşan duyarlılığın artması konusundan başlamak istiyorum. Evrensel olarak kripto bara birimleri kendisini tüm alanlarda etkin olarak gösterir duruma gelmiştir.

Bu doğrultuda kripto para birimlerine karşı artan duyarlılıkla birlikte çeşitli ihtiyaç oranlarında da gözle görülür düzeyde bir artış yaşanmıştır. hayatımızın her alanında bu denli kendisini gösteren kripto para birimleri gelecekte de tüm işlemlerimize hükmedecek hale geleceğini de ön görebilmemiz mümkün olacaktır.

Son zamanlarda oldukça adından söz ettiren bir başka kavram ise Yapay Zeka (AI) uygulamalarıdır. Adından da anlaşılacağı gibi genel anlamda bir tanım yapacak olursak, yapay zeka insan gücünün makinelere aktarılmış halidir. Bir başka anlamından da bahsedecek olursak, yapay zeka kavramını insana ait karakteristik özelliklerin cansız bir varlığa bahşedilmesi olarak açıklamamız mümkün olacaktır.

Yapay zeka yalnızca matematik, bilgisayar gibi alanlarda değil diğer tüm alanlarla etkileşim içinde çalışır. Yapay zeka kavramı da kripto para birimleri gibi hayatımızın her anında etkin olarak kendisini göstermektedir. Sağlık sektörü,  finans, maliye, media gibi birçok alanda yapay zeka uygulamalarına yer verilmektedir.

Şimdi iki kavramı bir arada düşünecek olursak; kripto para birimlerini sistem içerisinde aktif olarak kullanırken sizin yerinize işlemlerinizi sağlıklı bir şekilde gerçekleştiren bir yapay zeka olsa nasıl karşılardınız? Elbetteki hepimizin işlemlerimizi kolay ve güvenilir hale getirmesi adına en büyük beklentimiz böyle bir hizmettir. Bende bu kısımda sizlere yapay zeka hizmeti sunan DBRAIN platformu ile tanıştıracağım.

DBRAIN Nedir?

DBRAIN platformu sizlere kolay ve güvenilir kullanım olanağı sunmak adına Blockchain (Blok zincir teknolojisi) tabanlı oluşturulmuş, akıllı telefon özelliği bulunan bireylere yapay zeka uygulamaları sunmayı amaçlayan bir platformdur.

Yapay zeka’nın (AI) %80lik oranının verilerden oluştuğu ve makinalara aktarılması planlanan öğretim verileri büyük çabalar sonucunda bu da oldukça uzun bir zaman dilimine tekabül eder ve zamansal problemler ile karşı karşıya kalırız.

DBRAIN platformu bu probleme çözüm süreci başlatmıştır. Veri alanında uzman kişiler ve alan çalışanları için, makine gücüne çevrilmek istenilen doğal verileri basit bir şekilde aktarmayı amaçlayan bir araç geliştirmiştir. bu sayede de karşılaşılan zorlu çaba ortadan kaldırılarak işlemlerin daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmıştır. DBRAIN platformu katılımcılarının beklentilerini de üst düzeyde karşılamaktadır.

Sistem Çalışma Prensibi

DBRAIN platformu blockchain tabanı ve kendi bünyesinde oluşturduğu DBR token’ı ile adil bir gelir dağıtım özelliği sağlar ve şeffaf bir kullanım olanağı sunar. Bununla birlikte sistemin güvenirliği de sağlanır. DBR tokeni sistem içerinde yapay zeka uygulamasını kullanırken sizlere hizmet sunan resmi tokenidir. Yine güvenlik tedbirleri adına sisteme dahil edilmiş olunan bir başka uygulama ise PICARD uygulamasıdır. bu uygulama sayesinde veri gizliliği sağlanarak özel verilerin ve gelirlerin gelecekte kontrol altına alınması sağlanmıştır.

DBRAIN playformu yapay zeka alanında kalite oranı yüksek olan sistemlerin erişim olanağını artırmak adına ölçek haline getirilebilir bir temel oluşturacaktır. DBRAIN karşımıza sunduğu birçok kolaylık ve güvenlik tedbirleri ile çıkmaktadır. Bu platform sizlere nesne algılama, yüz tanıma, sınıflandırma, ses tanıma, veri analizi gibi birçok uygulamayı bir arada sunar.

Takım

Takım üyelerinin hepsi kendi alanında uzmanlaşmış kişilerdir. bununla beraber yapay zeka alanında büyük bir tecrübeye sahip ve kripto para alanında da uzmanlaşmış kişilerdir. Takım hakkında daha fazla ayrıntılı bilgiye web sitelerinden ve whitepaper’dan ulaşabilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak projeyi genel hatları ile değerlendirecek olursak; DBRAIN  platformu Yapay zeka uygulaması konusunda oldukça önemli bir uygulama olmakla birlikte, katılımcılarının da beklentileri üst düzeyde tutması ile de önemli hale gelmiştir. Sizlere kolay bir kullanım ve hızlı işlem imkanları sunacak olan bu proje hakkında daha ayrıntılı bilgilere sahip olmak ve aktif katılım sağlamak adına aşağıdaki linkleri ziyaret etmeyi unutmayınız.

Website⇒ https://dbrain.io

Bitcointalk ANN⇒ https://bitcointalk.org/index.php?topic=3013840.0

Medium⇒ https://medium.com/@dbrainio

JoinChat⇒ https://t.me/joinchat/BSBzPk1gyw5grXyvBslXdg

Facebook⇒ https://www.facebook.com/dbrainio

Twitter⇒ https://twitter.com/dbrainio

Bountyhive⇒ https://bountyhive.io/join/Dbrain

My Bountyhive Adress⇒ bountyhive.io/r/truncus

My Bitcointalk Adress⇒ https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

DBrain: Blockchain tabanlı yapay zeka uygulaması oluşturma platformu” için 10 yorum

 • 16 Ekim 2018 tarihinde, saat 07:03
  Permalink

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

  Yanıtla
 • 25 Ekim 2018 tarihinde, saat 16:26
  Permalink

  Tesekkür ederim harika calisma olmus.

  Yanıtla
 • 24 Şubat 2019 tarihinde, saat 07:29
  Permalink

  çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. İyi çalışmalar

  Yanıtla
 • 5 Mart 2019 tarihinde, saat 03:43
  Permalink

  Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 22 Mayıs 2019 tarihinde, saat 06:21
  Permalink

  Özellikle bu platformun fikri, kripto para meraklılarının ilgisini çekeceğe benziyor.

  Yanıtla
 • 7 Haziran 2019 tarihinde, saat 05:52
  Permalink

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

  Yanıtla
 • 4 Temmuz 2019 tarihinde, saat 09:29
  Permalink

  Bu proje çok ilgimi çekti. icosuna girmeyi düşünüyorum

  Yanıtla
 • 22 Ağustos 2019 tarihinde, saat 18:23
  Permalink

  Teşekkürler

  Yanıtla
 • 30 Aralık 2019 tarihinde, saat 10:07
  Permalink

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur.

  Yanıtla
 • 4 Ocak 2020 tarihinde, saat 00:53
  Permalink

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir