Elementh: Alışverişin geleceği

2005 yılında Nick Szabo tarafından temelleri atılan blok zinciri teknolojisinin tam olarak faaliyete geçmesi, 2009’dan sonra Bitcoin sayesinde olmuştur. Bu aralar diğer projelerde de görüldüğü üzere blockchain teknolojisini alıp ve onu diğer projelere uygulama fikri bu aralar çok popüler.  Yine yeni bir proje olan Elementh’de blok zinciri teknolojisini yeni bir kullanım alanına sunan bir projedir.

Kripto para konusunda uzman kişilerin bildiği gibi Bitcoinde akıllı sözleşmeler yoktur. Ayrıca Turing-complete programlama dilinin yokluğu, akıllı Turing-complete sözleşmelerinin yazılmasını mümkün kılan özel bir blockchain olan Ethereum blockchainin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ethereum’un sunmuş olduğu akıllı sözleşmeler sayesinde bir çok yeni projeler çıkabilmektedir.

Elementh’ın hedefi, e-ticaret tarafından kullanılan, belirli bir ürünün sahipliğini güvence altına alan standart bir kalite terminolojisi yaratmak, ve özellikle akıllı e-ticaret ve dağıtılmış uygulama geliştirme için alternatif protokoller oluşturmaktır.

Elementh bunu, tüm Turing programlama diline bütünleşik bir blockchain yaparak, her bir kişinin akıllı bir sözleşme yazmasını ve ürün etiketinin kullanımını kolaylaştıran dağıtılmış uygulamayı yapmasını sağlayacaktır. Etiket sistemi ile birlikte Elementh, belirli ürünlerin üretimden mal sahibine taşınmasını izleme, gerçek malları takip etme ve taklit malları tespit etme gibi çok sayıda uygulamada da kullanılabilen bir meta sistemine sahiptir.

Elementh’in kullanmış olduğu sistem oldukça gelişmiştir. Token sisteminin aksine, hammadde sistemi, belirli bir adreste belirli bir ürünü “yayınlama” ve olası tüm öge verilerini (isim, üretici çıkışı, barkod, vb.) görüntülemeyi de sağlar. Ve benzer bir öge blok zincirde zaten varsa, yayıncı bu konuda bir mesaj alacak ve “yayınlamak” için kaç öge olduğunu belirtme olanağına sahip olacaktır.

Bir ögenin bir seri numarası varsa, bir transfer işlemi gerçekleştirildiğinde belirlenebilir. Veri sahteciliğine karşı korunmak için, yalnızca seri numarasının hash değeri sistemde saklanır, bu nedenle sadece orijinal olan işlemi gerçekleştirebilir. Malları “çeken” bir seri numarası olmadığında, sistem rastgele bir şekilde üretir ve sahipleri üzerinde bir QR kodu basılarak belirli ögeleri tanımlamak için kullanabilir.

Elementh’in ürünlerin mülkiyeti ile ilgili veriler doğrultusunda piyasada satılan sahte ürünleri ortadan kaldıracaktır. Entegre ürün haritaları, alıcının ürün için en düşük fiyatı bulmasına izin verir. Ayrıca kripto para birimini kullanarak ödeme yapmak mümkün hale gelmektedir.

Kullanıcılar herhangi bir ürün almak için tedarikçileri bulacak ve doğrudan üreticiden mal sipariş edecektir. Bu proje e-ticaretin geleceği olarak ta nitelendirebiliriz. Elementh bloğunda bulunan satıcıyla ilgili bilgiler, alıcının herhangi bir ürünü satın almak için en kolay yeri bulmasını sağlar ve mesaj göndererek doğrudan iletişim kurar.

Elementh’in sunduğu bir çok avantaj mevcuttur. Bir depo oluşturmak için gereken tüm verilere sahip olan sistem, sistemdeki her bir satıcı için merkezi olmayan bir görünüm oluşturmanıza izin vermektedir. Zincirin tüm katılımcılarının verileri, sahte ürünlerin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Elementh blockchain, bilgi depolamak ve mülkiyet haklarını takip etmek için kuponlar veya kuponları olan oteller veya havayolu şirketleri gibi servis sağlayıcılar tarafından kullanılabilir. Dünyadaki çevrimiçi pazarda da kullanılabilir.

Elementh’in amacı E-ticaret tarafından kullanılan merkezi olmayan uygulama geliştirme için alternatif protokoller oluşturmak, standart kalite isimlendirmesini sağlamak, belirli ürünlerin mülkiyetini garanti etmek ve e-ticarete özel akıllı sözleşmeler yapma becerisini sağlamaktır. Elementh, Turing-complete yerleşik programlama diliyle blok zinciri oluşturarak, herkesin akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar yazmasına olanak tanıyarak, e-ticaret işlemlerine yardımcı olacaktır.

Token sistemi ile birlikte, Elementh, belirli malların yaratılmasından mevcut mal sahibine hareketinin izlenmesi, malların orijinalinin takibi ve taklit ürünlerin tespiti gibi çok sayıda uygulamada da kullanılabilen bir sistemine sahiptir.

Bir ögenin bir seri numarası varsa, aktarım işleminin ne zaman gerçekleştirileceğini belirtebilirsiniz. Elementh’in temel özelliklerinden biri, tek tip bir isimlendirmenin mevcudiyetidir. Ürün kartının olabildiğince doğru ve doğru olduğundan emin olmak ve çift kart yapma şansını azaltmak için kartın yapım ve kullanım maliyeti farklı olacaktır. Ürün kartları oluşturmak için katılımcılar, örneğin 1 EEE ödemek zorundadırlar (fiyat bir temsilci seçerek belirlenir).

Mal sahibi sisteme ürün eklediğinde, mevcut bir kart kullanmayı veya yeni bir tane oluşturmayı teklif eder. Mevcut kartların kullanımı yenilere göre 100 kat daha azdır (örneğin, 0,01 EEE). Kart sahibi, kartını kullanarak malların her sahibi için bir hediye alır ve ayrıca bu kartı kullanarak işlem yapar. Sistemdeki her katılımcı mevcut karttaki bilgileri tamamlayabilir ve kart sahibi önerilen değişiklikleri kabul edebilir veya reddedebilir.

Merkezi olmayan şirketlerde olduğu gibi her pay sahibinin hisse sayısı ile orantılı bir etkiye sahip olduğu ve hissedarların% 51’inin seçilmesiyle alınan kararın geri dönüşü olmayan ve zorunlu olduğu anlamına gelir. Zorluk, onay eşiğinin% 51’ine zamanında ve etkin bir şekilde nasıl ulaşılacağıdır.

Bu hedefe ulaşmak için, her pay sahibi delegeye oy kullanma hakkını devredebilir. Temsil edilen en yüksek oy sayısına sahip 100 delege, belirli bir plana göre blok oluşturur. Her delege blok üretimi için bir zaman dilimi tahsis edilir. Tek bir blok üretmezse, sıraları atlanır ve bir sonraki delege, listeye göre bir blok oluşturur. Tüm delegeler, işlem komisyonunun ortalama büyüklüğünün% 10’unu alırlar. Ortadaki blok 100 adet paylaşım maliyeti içeriyorsa, temsilci ödeme olarak 1 pay alacaktır.

Ağda gecikme olasılığı, bazı delegelerin bloklarını doğru zamanda üretememelerine yol açabilir ve bu da bölünmüş bir bloğa yol açacaktır. Bununla birlikte, pratikte bu mümkün değildir, çünkü bir temsilci daha önce başka bir delege ile doğrudan ilişki kurabilir ve zincirde onu izleyebilir. Bu model ile, her 10-30 saniyede ve normal ağ koşullarında yeni bloklar oluşturulabilir, blok zinciri bölünmesi mümkün değildir veya dakikalar içinde sabitlenebilir.

Proje Ekibi

 • Sergey Ryabov – CEO
 • Dmitriy Bereznitskiy – CTO
 • Vitaliy Mengeshev – COO
 • Aleksandr Vasilev – Veri Bilimcisi
 • Sergey Morozov – Backend Geliştirici
 • Eugene Prigornitskiy – Backend Geliştirici
 • Roman Travnikov – Ön Geliştirici
 • Sergey Miheev – Sistem Yönetimi
 • Peter Gashnitsky – UX / UI Tasarımcısı
 • Alexander Kholodnykh – Backend Geliştirici
 • Naveen Yannam – Teknik danışman
 • Michael Averbach – Finansal danışman
 • Sergey Fradkov – Hukuk danışmanı

ICO ve Token Bilgileri

Elementh blockchain’in, örneğin, işlem maliyetlerinin ödenmesi gibi, Eleman bloğu içindeki tüm operasyonlar için kullanılan kendi yerleşik para birimi, elementh (EEE) vardır.

Token Bilgileri

 • Token simgesi: EEE
 • Token tipi: ERC-20 standardı
 • Toplam üretim: 303 000 000 EEE
 • ICO Öncesi (01 Şubat – 14 Şubat)
 • Fiyatı: 1 ETH veya 0.1 BTC
 • Maksimum 1000 alıcıyı kapsayacak şekilde tasarlanacaktır.
 • 1 EEE Değeri= 0.0001 ETH

ICO Bilgileri

 • ICO başlangıç ​​tarihi: 1 Nisan 2018 00:00 UTC
 • ICO bitiş tarihi: 30 Nisan 2018 23:59 UTC
 • ICO Soft Cap: 10 000 ETH
 • ICO Hard Cap: 30 000 ETH
 • ICO fiyatı: 1 EEE = 0.0002 ETH
 • ICO Bonus şeması: 1. gün: % 30, 2. gün: % 15

Sonuç

Sonuç olarak oldukça ilgi çekici olan bu icoya katılmanızı öneriyoruz. Sağlam bir ekip tarafından oluşturulan bu projenin ileride yatırımcılarına büyük paralar kazandıracağını tahmin ediyoruz

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://elementh.io/

Whitepaper: https://github.com/ElementhFoundation/Documentation/blob/master/ElementhWhitepaperEN.md

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2590603.new#new

Facebook: https://www.facebook.com/Elementh-1371154296341075/

Twitter: https://twitter.com/Ahooleeman

Instagram: https://www.instagram.com/elementhio/

Telegram: https://t.me/elementh_community

 

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

Elementh: Alışverişin geleceği” için 25 yorum

 • 8 Ekim 2018 tarihinde, saat 13:34
  Permalink

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

  Yanıtla
 • 16 Ekim 2018 tarihinde, saat 18:52
  Permalink

  Çok bilgilendiriciydi. Teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 29 Ekim 2018 tarihinde, saat 08:07
  Permalink

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

  Yanıtla
 • 11 Kasım 2018 tarihinde, saat 13:47
  Permalink

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

  Yanıtla
 • 14 Kasım 2018 tarihinde, saat 12:25
  Permalink

  Bu ico çok enetersan. bence tutacak bir fikir.

  Yanıtla
 • 27 Kasım 2018 tarihinde, saat 08:35
  Permalink

  Teşekkürler güzel bilgi

  Yanıtla
 • 4 Aralık 2018 tarihinde, saat 19:16
  Permalink

  Bu bilgilendirici yazı için teşekkürler

  Yanıtla
 • 7 Aralık 2018 tarihinde, saat 23:50
  Permalink

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

  Yanıtla
 • 5 Mart 2019 tarihinde, saat 03:46
  Permalink

  eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor.

  Yanıtla
 • 19 Mart 2019 tarihinde, saat 12:44
  Permalink

  Çok güzel bir yazı olmuş.

  Yanıtla
 • 2 Nisan 2019 tarihinde, saat 23:16
  Permalink

  Süper bilgi. Teşekkürler

  Yanıtla
 • 20 Nisan 2019 tarihinde, saat 09:27
  Permalink

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

  Yanıtla
 • 23 Haziran 2019 tarihinde, saat 16:19
  Permalink

  Bu projenin iyi işler çıkarabileceğini düşünmekteyim. Umarım başarılı olabilirler.

  Yanıtla
 • 24 Temmuz 2019 tarihinde, saat 20:49
  Permalink

  Çok bilgilendiriciydi. Teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 30 Temmuz 2019 tarihinde, saat 15:20
  Permalink

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 19 Ağustos 2019 tarihinde, saat 15:43
  Permalink

  gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize sağlık. umarım herkes bu yazıyı okur.

  Yanıtla
 • 3 Eylül 2019 tarihinde, saat 10:48
  Permalink

  çok teşekkürler, bu projeyle ilgili bilgi edinmek iyi oldu. İyi çalışmalar

  Yanıtla
 • 3 Eylül 2019 tarihinde, saat 10:48
  Permalink

  Teşekkürler güzel bilgi

  Yanıtla
 • 3 Eylül 2019 tarihinde, saat 10:49
  Permalink

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

  Yanıtla
 • 7 Eylül 2019 tarihinde, saat 20:46
  Permalink

  Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 8 Eylül 2019 tarihinde, saat 04:20
  Permalink

  Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın.

  Yanıtla
 • 29 Eylül 2019 tarihinde, saat 13:10
  Permalink

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 7 Aralık 2019 tarihinde, saat 22:33
  Permalink

  Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

  Yanıtla
 • 19 Aralık 2019 tarihinde, saat 02:41
  Permalink

  guzel bilgileriniz icin teşekurler

  Yanıtla
 • 30 Aralık 2019 tarihinde, saat 07:35
  Permalink

  Teşekkürler güzel bilgi

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir