Experty: Kriptopara tabanlı açık iletişim platformu

Bugün size yeni bir projeden bahsetmek istiyorum. Bu projeyi bilenler arasında çok popüler. Ancak proje hakkında bilgisi olmayanlar için kısaca bahsetmek istiyorum. Projenin adı Experty. Daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler web sitesini  (experty.io) ziyaret edebilir.

Bu projede iki ya da daha fazla kişinin video ya da sesli çağrı yoluyla bağlanmasına olanak tanıyan blok zinciri (blockchain) tabanlı bir çağrı platformu oluşturuldu. Bu nedenle daha önce benzeri yoktur. Ve kripto paralar içinde yeri çok daha farklıdır. Bu uygulama içinde, bir bilgi sağlayıcısı dakika olarak verileri kaydeder ve bu bilgi arayanlar tarafından ödenir. Bu alışverişi, her hangi bir yere bağlı kalmadan Ethereum akıllı sözleşmesini kullanarak Blockchain üzerinden sorunsuz bir şekilde halledilir.

Bilginin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok bence. Şu an için alınması gereken en önemli şey bilgidir. Bilgi gücün kendisidir. Bu güç, topluluk ve arkadaş grupları arasında paylaşıldığında artar. Biz, bir insan olarak, bilgimizi ve deneyimlerimizi paylaştığımızda büyürüz. Bilgi ve tecrübe kalitesi de sürecin önemli bir unsurudur. Experty, para birimi cinsinden bilgi alış verişini basitleştirerek danışmanlık endüstrisine apayrı bir değer katmaktadır. Bu nedenle projenin ne denli öneme haiz olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Projenin Misyonu

Experty’nin misyonu insanlık için çok önemli. Ayrıntılı olarak anlatacak olursak tüm insanların kullanıma uygun ve basit olarak kullanılabilen uygulamalar oluşturarak kripto para uygulanmasını küresel ölçekte teşvik etmek en önemli görevidir. Tabiki bu projenin bir anda olmasını bekleyemeyiz. Tahmini olarak 2-3 yıl içinde bu projenin daha çok benimseneceğini bekliyoruz.

Oluşturulacak platformun adı Experty’dir. Blok zinciri teknolojisi bu sisteme ayrı bir güvenlik kazandıracaktır. İki kişi arasındaki işlemin güvenli bir şekilde sonuçlanmasını bu sayede sağlayabiliriz. Platformun dizaynında basitlik ve açıklık temel oluşturmaktadır. İnsanların basit görevleri, iki varlığın kendi değerlerini önceden belirlenmiş bir sesli arama, görüntülü sohbet veya kısa mesaj yoluyla paylaşması için bir platform sağlamaktır.

Bu uygulama ile danışmak isteyen herkesin bir kripto cüzdanı oluşturulacak. Projedeki esas odaklanan nokta, uzmanların becerilerini skype benzeri bir ses ve video uygulaması yoluyla para kazanmalarına izin vererek, blockchain topluluğundaki yetenek krizini çözmeye odaklanıyor. Bu platformun ne denli faydalı olacağını şimdiden düşünebiliyorum.

Bu sistemde yapılacak olan ödemeler, ETH tabalı yeni bir token aracılığıyla yapılacak. EXY olarak isimlendirilen yeni tokeni kullanarak, otomatik akıllı bir sözleşme sistemi ile yönetilir. Bu token şirketlerin ihtiyaç duydukları yetenekleri elde etmelerine ve blockchain topluluğunun genişlemesine ve gelişmesine imkan verecektir.

Platformları mobil cihazlarda ve masaüstünde çalışabilecektir. Platformda üç temel unsur vardır. Bunlar bilgi arayan kişiler, bilgi sağlayıcılar ve uygulama yazılımıdır. Platformların en temel özellikleri aşağıda gösterilmiştir. experty.io

• Tamamen dağıtılmış olan çağrı bağlantıları

• Bilgi arayan ve bilgi sağlayıcısı arasındaki anında ödeme imkanı

• Web RTC protokolü

• Çapraz çağrı sağlayabilme

• Platform üzerindeki fonları yönetmek için dijital cüzdan oluşturabilme

• Şeffaf ve güvenli işlem yapmak için blockchain teknolojisi

• Akıllı sözleşme mimarisi On Chain ve Off-Chain işlemi yapılabiliyor

• Birden fazla sektörü hedef alan merkezi olmayan pazar

• Platformda bulunan premium üyelik özelliği

• Mobil uygulama çok fazla özelliği destekler

• Platform için çoklu kullanım durumları mevcuttur

Experty, bu dünya için eşsiz bir platform oluşturmaktadır. Dijital danışmanlık pazarını bozma yeteneğine sahip bir uygulama sundu. Dünya dijital bir hale geldiğinde, güvenli teknolojik olanaklara sahip kolay hizmetler sağlayan uygulamalara ihtiyacımız var. Bu nedenle bu projenin gelecekte çok daha popüler olacağını düşünüyoruz.

Takım

ICO Bilgileri

ICO’da hardcap 33.000 ethereumdur. Bu tüm tokenlerin % 33’ünü (Toplam = 100.000.000 EXY) temsil eder ve büyüme için mükemmel bir fırsat sunar.

1000 EXY = 1 ETH olarak satılacak.

ICO ana satış 25 Ocak – 25 Şubat 2018 arasında olacaktır. Ancak hardcapa erken ulaşıp daha erken bitmesi olası görünüyor

Sonuç

Yepyeni bir fikir ve sağlam bir ekip tarafından yönetilen bu proje gerçekten ilgi çekici. ICO’suna katılmanızı ve karlı bir yatırımı kaçırmamanızı öneriyoruz.

Daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz;

 Website: https://experty.io

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir