Foresting: Blockchain tabanlı yeni nesil sosyal medya

Sosyal medya artık günümüzün en vazgeçilmez unsurlardan birisi oldu. Facebook, twitter ve instagrama girmeden vakit geçiremiyoruz. Ancak bunların çoğu merkezi olması nedeniyle belirli kişilerin kontrolünde yer almaktadır. Her sektörde olduğu gibi sosyal medyada artık merkezi olmayan yani blockchain tabanlı sosyal medyalar popüler olmaktadır. Herkesini adını çok sık duyduğu Steemit gibi merkezi olmayan platformlar çıkmaktadır. Bugün size bahsedeceğim Foresting projesi diğer blockchain tabanlı sosyal medya platformdan oldukça farklı ve üstün yeni nesil bir projedir.

Sosyal medyada en büyük sorunlardan biri, verilerin şeffaf olmamasıdır. Kullanıcılar kendi ürettikleri içeriklerle ilgili ödül alamamaktadırlar. Bazı kullanıcılar gelir elde edebilirken, bu çok az bir kesimi kapsamaktadır. Foresting, Networking, etkileşim ve bağlantı gibi kavramlar üzerinde çalışan topluluk üyeleri içeren yeni bir ekosistem getiren bir projedir. Ekosistem, kullanıcıların sosyal medya gönderileri için ödül almalarına yardımcı olmak için kullanılacaktır.

Foresting, sosyal medya platformlarıyla ilgilenenler için tasarlanmış özel bir ekeosistemdir. Tüm içerik videolarını, metinleri, görüntüleri, canlı yayınları destekler ve içerik odaklı bir ödül hizmetini temel alan bir sosyal ağ oluşturur. Foresting ile kullanıcılar, içeriklerine göre ödeme almak için platformun kendi koini olan PTON koinini alacaktır. Sistem kullanıcıları içerik oluşturmaya ve kullanıcı oylama sistemine daha fazla odaklanır. Şuanda ki bir çok sitede trafiğe göre içerik değerlendirilmesi yapılmaktadır. Foresting platformundaki bu sistem diğer değerlendirmelerden daha iyidir ve bilginin dağıtık bir şekilde paylaşılmasına olanak tanır.

Foresting platformu, yapı olarak üç ana hizmetten oluşmaktadır. Bunlar blockchain teknolojisine dayalı Foresting Sosyal Ağı, Foresting Bank ve Foresting Laboratuvarlarıdır.

Foresting Sosyal Ağı

İçerik oluşturucuların içerik oluşturmaları ve platformda paylaşmaları için içerik oluşturuculara ödüller verecektir. İçerik oluşturucuları, içeriği metin, resim, video, ses veya canlı yayın gibi herhangi bir biçimde gönderebilir. Foresting, içerik oluşturucuları geleneksel platformlardan daha hızlı içerik oluşturmaya teşvik edecektir. Foresting, kripto para birimi veya blockchain teknolojisi alanında sahip olmayan herhangi bir sıradan kullanıcı tarafından erişilebilir olacaktır.

Foresting Bankası

Bu sistem finansal hizmetler ve platform hizmetlerinden sorumludur. Kullanıcıların platformdaki katkıları Foresting bankası tarafından değerlendirilecektir. İçeriğinin kalitesi ve platformdaki katkıları, hangi finansal hizmetlerin kendilerine ulaşabileceğine karar verecektir.

Foresting Laboratuvarı

Foresting Laboratuvarı, platform topluluğunu ve içerik yaratıcılarını desteklemek için bir çevrimdışı altyapı geliştirecektir. İçerik yaratıcıları, kameralar, mikrofonlar, ışıklar, hoparlörler, vb. gibi ihtiyaç duyulan donanımlarla daha iyi ve kaliteli içerik elde etmek için fiziksel bir alan elde edebilirler.

Takım

ICO ve Token Bilgileri
 • Token adı: PTON
 • Pre-ICO fiyatı: 1 ETH = 50.000 PTON
 • ICo fiyatı: 1 ETH = 33.333 PTON
 • Kabul edilen para birimi: ETH
 • En düşük yatırım: 1 ETH
 • Soft cap: 90.000 EH
 • Hard cap: 170.000 ETH

Sonuç

Foresting platformu, kullanıcıların yüksek düzeyde bilgi güvenliği ile iletişimden en iyi şekilde yararlanmasını sağlayan blockchain teknolojisine dayalı yeni bir sosyal ağdır. Blockchain teknolojisine dayanan bir sosyal ağ oluşturmak oldukça iyi bir fikirdir. Bu yılın başlarında başlayan bu projenin alfa versiyonunun ve yılın sonlarında beta sürümünün piyasaya sürülmesi beklenmektedir. 2019’da projenin web, iOS ve Android tabanlı mobil sürümleri yayınlanacaktır. Bu proje, yüksek seviyede koruma ve adil kâr dağıtımı nedeniyle milyarlarca kullanıcıyı çekebilir. Foresting platformunun, sosyal medya kavramına yeni bir boyut getireceğini ve yatırımcılarına büyük bir gelir getireceğini düşünüyoruz.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website: https://foresting.io

Telegram: https://t.me/foresting_global

Whitepaper: https://forestingnetwork.com/whitepaper/FORESTING_Whitepaper_Eng_Ver.0.92.pdf?ver0.2

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4906179.0

Facebook: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4906179.0

Twitter: https://twitter.com/foresting_io/

Instagram: https://www.instagram.com/foresting.io/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/foresting/

Medium: https://medium.com/foresting/

Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCGgXs74rn_BuE90CH1qYBPA

Author: truncus

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

Foresting: Blockchain tabanlı yeni nesil sosyal medya” için 7 yorum

 • 12 Ekim 2018 tarihinde, saat 16:45
  Permalink

  Çok güzel yazı tşkler

  Yanıtla
 • 31 Ekim 2018 tarihinde, saat 10:14
  Permalink

  Bu piyasada yeniyim, bu bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 5 Kasım 2018 tarihinde, saat 21:18
  Permalink

  Teşekkürler güzel bilgi

  Yanıtla
 • 20 Kasım 2018 tarihinde, saat 05:10
  Permalink

  Çok güzel bir yazı olmuş.

  Yanıtla
 • 1 Aralık 2018 tarihinde, saat 15:35
  Permalink

  Çok güzel yazı tşkler

  Yanıtla
 • 31 Aralık 2018 tarihinde, saat 06:51
  Permalink

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

  Yanıtla
 • 19 Mart 2019 tarihinde, saat 00:45
  Permalink

  Teşekkürler,çok faydalı bir paylaşım olmuş .Ben de henüz çok yeniyim. Ama hızla öğreneceğimizi umuyorum. Başarılar

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir