Gilgamesh: Merkezsiz bilgi paylaşımı sosyal ağ platformu

Yine enteresan bir ico projesini size anlatmak istiyorum. Gilgamesh platformu, merkezi bir yapı olmaksızın yayıncılık sektöründe gerekli olan tüm tarafları birbirine bağlamaya çalışan, tutarlı bir merkezsiz sosyal medyayla paylaşıyor.  Bu platformda okuyucular, eleştirmenler ve yazarların bir araya gelerek, bilgi alışverişinde bulunmasını sağlıyor. Bu enterasan bir fikir sayesinde merkezsiz bir yapı kullarak,  bursları eşitlikçi bir şekilde yaygınlaştırmak istiyor. 

Bu paltformda Ethereum blok zincir teknolojisini kullanıyor. Bu platforma özgü üretilen GIL tokenleri, platform içinde kullanarak çeşitli aktivitelerde bulunabilir. Şuanda olan yayın endüstrisi sermayenin tek elinde bulunuyor ve bir çok farklı yayıncı olması nedeniyle dağınık bir yerleşme gösteriyorlar. Yayıncılar, yayınlananları belirleyerek yetkili bir aracı olarak hareket eder. Bu nedenden dolayıdır ki yayıncılar, şartlarını kendi belirleyerek, yazarla nasıl müzakere edildiğine karar veren yasal gücün büyük bölümünü de elinde tutuyor.

Yayıncıların tekelinde olan bu düzende, yayıncılar yazarlar ve okuyucular arasında geçiş noktası olarak hareket eder, bu nedenden dolayı yazarın sesi genellikle izleyiciyle olan bağlantı eksikliği nedeniyle çok çıkmaz. Çoğu zaman, birçok yazar yayınlamak istediği bir çok yazıyı yayınlayamıyorlar. Çünkü yazıları yayınlamak için çok yüksek ücretler gerekebilir. Bu çoğu yazarın göze alamadığı bir maliyettir. Şuan ki düzende geleneksel yayıncılık, yazarlar için uluslararası alanda tanınmanın tek yoludur.

Yayıncılar yazarların haklarını çoğu zaman ihlal etmektedir. Elindeki gücü sonuna kadar kullanmaktadırlar. Bu nedenle aslına okuyucular bir çok yazıdan da mahrum durumda kalabilmektedir.

Yazarlar mevcut düzenden ötürü hayatını idame edebilmek için başka işlerde yapmak zorundular. Çünkü yayıncılar yayım koşullarını yaygın bir şekilde dikte etmektedir. Bu nedenle yazarların hayat standartları daha da azalmakta ve yazarlık işine daha az zaman ayırmasına neden olmaktadır. Buda yazarın verimliliğini önemli ölçüde azaltmaktadır.

İşte tüm bu sorunların çözümü için geliştirilen Gilgamesh platformu, yazar ve okuyucu arasındaki ilişkiyi iyileştirmek geliştirildi. Skiral Incorporated, tarafından geliştirilen Gilgamesh Android ve iOS platformlarında çalıştırılabilecek. Telif haklarını tamamen koruyarak kaliteli bir yayıncılık hizmeti isteyen yazarlar için bir blockchain temeli olan sosyal medya platformudur ve sosyal bir uygulamada doğrudan reklamcılık yapmaktadır. Gilgamesh, Plato ve Homer adlı iki gelişme sayesinde bunu yapabilmektedir.

Kitap okuyucularına, eleştirmenlere, yayıncılara ve hizmet endüstrisine kalite bilgisine ve en iyi kitaplara inanmakta olan bilgili bir toplum ekosistemi yaratmalarına olanak tanıyan eşsiz bir platform tasarladılar. Kitap severler için sosyal medya olarak da adlandırılabilir. Bir konuyla veya kitap okunduğunda derin kavrayışlar sağlamak, kitaplarla ilgili değerli ve bilgilendirici materyal alışverişinde bulunmak platformun başlıca hedeflerinden ikisi olacaktır.

Gilgamesh Ethereum platformunda kullanılmak üzere bir ERC 20 tokeni olan Blockchain teknolojisi, IPFS ve GIL’in uygulanması yoluyla merkezsizlik ve mahremiyet sağlamaktadır. Ethereum platformu, dApps’in demokratikleşmesine olanak tanıyan akıllı sözleşmeleri içermektedir ve merkezi olmayan bir medya yayıncısı olarak işlev gören bir sosyal medya dApp için mükemmel bir yapıdır.

Kitap okuyucularının ve yazarların sosyal olarak bağlanmalarını ve ilgisini çekmelerini sağlayan bir sosyal ağ platformu olan Gilgamesh’in Platon sürümünde, kitap okuyucuları diğer okuyucuları takip edebilir, bir kitap üzerinde bir inceleme yazabilir ve favori kitaplarını profillerine ekleyebilirlerdir. Uygulama ayrıca üretkenliği GIL tokenleriyle ödüllendirecektir.

Gilgamesh platformunda, okuyucuların yazarın GIL için yaptıkları çalışmalar hakkında yorum yapması önerilir. Yorum sistemindeki akıllı sözleşmelerin bu şekilde uygulanması, okuyucuların GIL’in sahibi haline gelmesine ve bunun sonucunda daDAP’ın demokratikleşmesine katılmasına izin verir. 

Blockchain teknolojisi ve IPFS ile güçlendirilmiş bir kitap okumak ve kitap dünyasında neler olup bittiğini bilmek için en iyi deneyimi getirmeyi amaçlıyorlar. Bu toplulukta reklam, yayın ve dağıtım hizmetlerinden elde edilen işlemler Gilgamesh Vakfı’na gider. Bununla birlikte, merkezileştirilmiş yayıncıların aksine, tüm GIL platformun büyümesine teşvik edilmeye yönelecektir. 

Şu anda bir oylama takımı etiketler için Ethereum Test Net’e yüklenmiştir. Oy verme süreci Gılgamış için bir form doldurmak ve akıllı bir sözleşmeye katkıda bulunmaktır. https://GilgameshPlatform.com

Yol haritası

Token bilgileri

Gilgamesh platforumunda, Ethereum akıllı sözleşmesine dayanan standart bir ERC20 token-GIL tokeni kullanılacaktır.

Satış için Toplam token sayısı: 60.000.000 GIL

Başlatma bloğu: 4913635

Bitiş bloğu: 5306365

Tahmini başlangıç ​​tarihi: Ocak 15, 2018–10:10 PST

Tahmini bitiş tarihi: 26 Mart 2018–11:10 PDT

Süre: 70 Gün — 10 Hafta

Şu anki prim oranı:% 27

Geçerli bonus bitiş tarihi: 22 Ocak 2018–10:10 PST

Geçerli bonus bitiş bloğu: 4952908

Token döviz kuru: 1 ETH = 1200 GIL tokeni

Hard cap: 50,000 ETH

Minimum işlem miktarı: 0.1 ETH

Kabul edilen para birimleri: Sadece ETH

Gilgamesh Platform icosu çok yakında bitecek. Sizde geleceği çok parlak olan bu projeye girin ve yüksek kazanç imkanını kaçırmayın.

Aşağıdaki linklerden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz;

Website: www.gilgameshplatform.com

Blog: blog.gilgameshplatform.com

Whitepaper:  static.gilgameshplatform.com/pdf/whitepaper.pdf

Bitcpintalk ANN:  bitcointalk.org/index.php?topic=2162600.msg21654565

Facebook:  www.facebook.com/gilgameshplatform

Youtube: www.youtube.com/watch?v=hxmUB9fHrM0

Reddit: www.reddit.com/r/GilgameshPlatform/

Steemit: steemit.com/@gilplatform

Github: github.com/skiral/gilgamesh-token-contract

Discord: discordapp.com/invite/JJh9Dd8

My bitcointalk profil (truncus): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

Gilgamesh: Merkezsiz bilgi paylaşımı sosyal ağ platformu” için 10 yorum

 • 29 Kasım 2018 tarihinde, saat 02:45
  Permalink

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici.

  Yanıtla
 • 16 Aralık 2018 tarihinde, saat 07:09
  Permalink

  Çok ayrıntılı yazı olmuş, çok güzel bilgiler içeriyor.

  Yanıtla
 • 15 Şubat 2019 tarihinde, saat 02:46
  Permalink

  Günümüzün en sağlam kriptopara projelerinden birisi olmuş.

  Yanıtla
 • 18 Şubat 2019 tarihinde, saat 19:49
  Permalink

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

  Yanıtla
 • 18 Şubat 2019 tarihinde, saat 21:07
  Permalink

  Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler mevcut

  Yanıtla
 • 22 Şubat 2019 tarihinde, saat 22:26
  Permalink

  guzel bilgileriniz icin teşekurler

  Yanıtla
 • 23 Şubat 2019 tarihinde, saat 00:14
  Permalink

  Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş.

  Yanıtla
 • 31 Temmuz 2019 tarihinde, saat 05:58
  Permalink

  Dostum çok yararlı oldu teşekkürler.

  Yanıtla
 • 31 Temmuz 2019 tarihinde, saat 06:59
  Permalink

  Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

  Yanıtla
 • 28 Kasım 2019 tarihinde, saat 02:55
  Permalink

  Aciklayici paylasimin icin tesekkür ederim

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir