Koios: Yapay zeka gelişim platformu

Blockchain ve yapay zeka (AI) teknolojileri geleceğimiz için çok önemli ve ​​Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi (ML) teknolojileri uzun zamandır dünyanın en büyük şirketlerinin ilgisini çekmektedir. Ama henüz bu teknolojileri günüm hayatına tam olarak uyarlandığını söyleyemeyiz.

Yapay zekanın bir çok kullanım alanı bulunmaktadır. Cep telefonlarındaki kişisel asistanlardan, kişisel ticari profilleme, ve siber koruma gibi bir çok sektörde kullanılabilmektedir. Tarafsız bir analize göre, 2030 yılında küresel pazarda % 14’lük (15.7 trilyon dolarlık)  bir pay alacaktır. Böylesine geleceği parlak bir sektörde geliştirici topluluğunu küresel olarak birbirine bağlamak için bir ürün ekosistemi yaratmayı amaçlayan Koios platformu son derece önemlidir.

Yapay Zeka için yetenekli insanlar bulmak aslında oldukça zordur. Bu teknoloji ile ilgili yetenekli insan sayısı katlanarak artsa da, hala oldukça yetenekli veri bilimcileri, geliştiricileri ve matematikçilerin sayısı oldukça düşüktür. Bu kişiler alanında sivrileşiyorlar ve büyük teknoloji firmaları tarafından kaçınılmaz olarak tekelleştiriliyorlar. Koios platformu sayesinde ortak bir topuluk kurulması planlanmaktadır.

Yapay zeka teknolojisiyle ilgili çok büyük zorluklar vardır. En başında bu teknolojiyi öğrenmek oldukça zordur, çünkü bunun eğitimini almak için ve bunu uygulayabilmek için bir kaynak bulamayabilirsiniz. Bu teknolojiyi küresel olarak bir çok kişinin öğrenebilmesi, oluşturması, doğrulaması, para kazanması ve dağıtma aracıları ile buluşturulması için uygun bir ortam sağlanması gerekmektedir.

Koios Nedir?

Koios projesi, Yapay Zeka ile ilgili bir ekosistem oluşturmak tasarlanmıştır. Bu karmaşık yapıların acemi kullanıcıları içinde anlamasını sağlayan çeşitli araçlar sağlar, bunun son derece basit ve uygulanması kolay olan bir yapı ile sunar.

Koios’un ana özellikleri;

 • Sezgisel
 • Ölçeklenebilir
 • Dürüst
 • Ajanlar
Titan protokolü

Bu protokol, Koios ekosistemi topluluğunun kritik bir bölümünü üstlenir ve platformun içindeki ayrılmış bölümler arasında bir ilişki kurmak için değerlidir. Organizasyonun daha sonra Titan sözleşmesini oluşturmak için farklı düşünceleri vardır. Titan protokolü kullanıcıların Koios masaüstü ve mobil uygulamalarını Madencilik dişleri aracılığıyla Koios platformuna bağlanmasını sağlar.

Bu protokol kullanıcıların CPU’larını geliştiricilere anonim olarak “leasing” ederek AI gelişimine katılmalarına neden olur. Bu, kullanıcıların kripto para olarak işlem yapılabilen bir Kios tokeni elde etmelerini sağlar. Kios tokeni genel pazarlarda veya Yapay Zeka teknolojisi ile içerik satın almak için kullanılır.

Günlük kullanıcılar Koios’da aşağıdakilerle token alabilirler;
 1. Makine Öğrenimi Eğitim Modeli ve Etiketleme Görevini Uygulayarak
 2. Yapay Zeka Doğrulama Görevini Uygulayarak
 3. Yapay Zeka Laboratuvarı’na Veri Göndererek

Yapay Zeka Laboratuvarı

Koios Ekibi tarafından oluşturulan ücretsiz araçlar, algoritmalar ve veri setleri kütüphanesine erişim sağlayan bir AI geliştirme platformudur. Yapay Zeka Laboratuvarı, Yapay Zeka’nin geliştirime sürecini hızlandırmak için çözüm sunmaya yardımcı olacak ve bunlara ilave olarak, özel ve açık kullanım için API yoluyla ortaya çıkarılabilecek tamamen kolaylaştırılmış bir koşulda iletmelerini mümkün kılacaktır.


Neural Net

AL ve ML içerik kütüphanesi olan bu bileşen geliştiricilerin sunulan içeriğinin satış öncesi test edilmesine imkan verir. Koios ekibi sunulacak ögeyi teknik olarak gözden geçirir ve onaylar. Bu AI uygulamaların çalışabilirliğinin denetlenmesi için önemlidir.

Takım

Yol Haritası

Token ve ICO Bilgileri
 • Token Sembolü: KOI
 • Toplam Üretim: 1.000.000.000
 • Takım: 50.000.000
 • Topluluk: 150.000.000
 • Toplu satış: 400.000.000
 • Soft cap: 5 milyon dolar (5885 ETH)
 • Hard cap: 40 milyon dolar (47060 ETH)
 • Başlangıç ​​tarihi: 23 Nisan 2018
 • Bitiş tarihi: 7 Mayıs 2018
Bütçe Dağıtımı
 • Geliştirme: 2,5 milyon dolar / 20 milyon dolar
 • Pazarlama: 1,25 milyon dolar / 10 milyon dolar
 • Çalışan Ücretleri: 750 bin dolar / 6 milyon dolar
 • Yönetici / Hukuk: 500 bin dolar / 4 milyon dolar

Sonuç

Yapay Zeka teknolojisi geleceğin teknolojilerinden birisidir. Bu platform ile yapay zeka teknolojisinin daha ileriye taşınabileceğini ön görüyoruz. Bu nedenle umut vaat eden bu projeyi daha yakından takip etmenizi ve katılmanızı öneririz.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://koios.ai/

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3047288.0

Hızlı inceleme: https://storage.googleapis.com/koiosai/Koios_Quick_Pitch.pdf

Whitepaper: http: //storage.googleapis.com/koiosai/Koios_White_Paper.pdf

Twitter: https://twitter.com/KoioasAI

Facebook: https://www.facebook.com/KoiosAI

Medium: https://medium.com/@koiosai

Telgram: http://t.me/koiosai

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir