MB8 Coin: Blockchain tabanlı yeni nesil ödül platformu

Bitcoin ve kripto gibi para birimlerini gerçek hayatta nasıl kullanacağımıza dair var olan soru işaretlerinin  hepimizin de ortak bir problemi olduğunu  ve bu yolda aradığımız en iyi çözüm yolunun da MB8 Coin olduğunu düşünerek  sizleri en güvenilir ve yaşamımızdaki kaliteyi arttıracak olan MB8 Coin ile tanıştırmak istiyorum. Bu projenin ICO’su, kripto endüstrisinin meraklıları arasında duyulmaktadır. Kısa bir tanım MB8 Coin için faydalı bir platform olabilir. Ancak bu sadece buz dağının görünen kısmıdır.

Multibuy 2005 yılından bu yana kendi geleneksel bağlılık ödülleri çerçevesini çalışmaktadır. Bugüne kadar başarılı projeler yürütse de, dünya çapındaki bir pazara ölçeklendirecek bir proje yürütmek ve bunu denetlemek çok pahalıya mal olabilir. Böyle geniş ölçeklerde, bir program yürütmek oldukça zahmetli bir iştir ve hata yapmaya müsaittir. Bu nedenle bir kripto para olan MB8 Coin oluşturulmuştur. MB8 Coin mevcut sadakat ödülleri ağı için ‘yakıt’ olarak kullanılacaktır. MB8 Coin, kanıtlanmış gerçek dünya kullanımıyla piyasaya sürülen ilk kripto para olacaktır. Mevcut satıcı ve perakendeciler için kısmen veya tamamen ödeme şekli olarak kabul edilecektir. MB8 Coin, 2100’den fazla işletmenin ödül sisteminde bir para birimi olarak olması planlanmıştır.

Neden Blockchain?

Blockchain teknolojisi sayesinde aynı şirketin bir projesi olan Euro Kredi Plus sadakat ödülleri sistemimin geliştirilmesi mümkün olacaktır. Blok zinciri teknolojinin getirdiği verimliliği kullanarak bu mümkün olacaktır. Şirket geleneksel “kapalı sistem ödül modelini” değiştirerek, blok zinciri teknolojisinin yenilikçiliğinden yararlanarak birçok yeni pazara genişlemeyi hedeflemektedir. Bu geçiş ile platformun büyük ölçüde geliştirilmesine ve genişletilmesine olanak sağlayacaktır. Bu platform piyasaya sürüldükten sonra, mevcut Euro Kredi Plus ödülleri MB8 Coin adındaki kripto para biriminde değiştirilecektir.

Aslında bakılırsa bunun için bir çok gereksinim mevcuttur. En başta ödül sistemine güvenlik ve şeffaflık katmak için bu planlanmıştır. Yapılan ilk testlere göre, bu teknolojinin mevcut teknik çözümlerin yerini almak için mükemmel uyum olduğunu göstermiştir. Diğer projelerin aksine şirketin kendi blok zincirini geliştirerek, ağın dağıtımını, entegrasyonunu, desteğini ve genişlemesini kontrol etmesine olanak sağlayacaktır. Blockchain teknolojisi ölçeklendirme işlemini hızlandırmaya ve işletme maliyetlerinden tasarruf etmeye olanak tanımaktadır. Bir kripto para birimine dayalı ödül sistemine geçişin ek faydaları şunlardır.

Mobil uygulama

Multibuy zaten mobil uygulamasını geçen senin sonunda oluşturmuştur. Mobil uygulama çıkartmanın bir avantajı olmakla birlikte esas olarak MB8 Coin’in kabul edildiği iş yerlerini öğrenmek için kullanılması planlanmaktadır. Bununla birlikte bir mobil cüzdan barındıracak olan bu uygulama ile MB8 Coin’lerinizi saklayıp, istediğiniz yere gönderme fırsatı vermektedir. Burada bulunan coinleri masaüstü cüzdanınıza göndererek staking adı verilen ödül programı ile yıllık % 5 ödül kazanabilirsiniz.

Yol Haritası

ICO ve Koin Bilgileri

ICO üzerinden ana dağıtım yapılacaktır. Satış zamanına göre koin fiyatı değişmektedir. Bu ICO süresince satılmayan tüm koinler yakılacaktır.

 • Koin adı: MB8 Coin
 • Simge: MB8
 • Algoritma: X13
 • Token türü: Proof of Stake (POS)
 • Sınıf: Yardımcı token
 • Segwit: Tamamlanmış
Aşama Fiyat Çıkarılmış MB8 Token Tarih Satılacak Token Sayısı
İş Ortağı ICO  1 Euro 5 MB8 Tokeni 7 Mayıs 2018 – 31 Ağustos 2018 * 100,000,000 MB8 Tokeni
Halka Açık Ön Satış  1 Euro 5 MB8 Tokeni 7 Mayıs 2018 – 18 Haziran 2018 * 75,000,000 MB8 Tokeni
Aşama 1  1 Euro 4 MB8 Tokeni Satılana Kadar 125,000,000 MB8 Tokeni
Aşama 2  1 Euro 3 MB8 Tokeni Satılana Kadar 125,000,000 MB8 Tokeni
Aşama 3  1 Euro 2 MB8 Tokeni Satılana Kadar veya 31 Ağustos 2018’e kadar 125,000,000 MB8 Tokeni

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi (Türkçe): https://mb8coin.io/tr/

Whitpapper (Türkçe): https://mb8coin.io/%24whpdir/MB8%20Whitepaper%20Turkish.pdf

Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic = 3623567

GitHub: http://github.com/MB8Coin

Twitter: http://twitter.com/MB8Coin

Facebook: http://fb.me/MB8Coin

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

MB8 Coin: Blockchain tabanlı yeni nesil ödül platformu” için 2 yorum

 • 16 Aralık 2018 tarihinde, saat 14:04
  Permalink

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici.

  Yanıtla
 • 1 Ocak 2019 tarihinde, saat 04:54
  Permalink

  Merhaba teşekkürler

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir