Merculet: Blockchain tabanlı sosyal medya platformu

Bitcoin ve kripto gibi para birimlerini gerçek hayatta nasıl kullanacağımıza dair var olan soru işaretlerinin hepimizin de ortak bir problemi olduğunu ve bu yolda aradığımız en iyi çözüm yolunun da Merculet olduğunu düşünerek sizleri en güvenilir ve yaşamımızdaki kaliteyi arttıracak olan Merculet ile tanıştırmak istiyorum. Bu projenin ICO’su, kripto endüstrisinin meraklıları arasında duyulmaktadır.

İnternet ve sosyal medya insanlar için artık vazgeçilmek ögelerden birisi olmuştur. Bunların çok bilinen örneklerinden Facebook ve Twitter sayılabilir. Bunların ortak özelliği, içeriğinin kullanıcıları tarafından oluşturmasıdır. Bu nedenle çok ilgi görmekte ve hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Çünkü artık yediden yetmiş yediye herkesin sosyal medya hesabı var ve ne yaparsak yapalım orada paylaşıyoruz.

Bunlar arasından Snapchat özellikle gençler arasından çok tutulmaktadır ve gelecek sene itibarıyla değerinin 10 milyar dolar olması beklenmektedir. Instagram’da buna benzer bir durumdadır ve Snapchat ile aynı değerde olmaktadır. Bu örneklerin sayısını artırmak mümkündür. Sosyal medya platformlarının toplam değerleri iste gerçekten inanılmazdır. Bu kadar yüksek paraların döndüğü bu platformlarda kullanıcıları ödüllendiren bir mekanizma olmaması enteresandır.

Sosyal medya siteleri daha çok reklam gelirleriyle para kazanmaktadırlar. Hepimizi sıkça rastladığı reklam ögeleri sosyal ağlarda dolaşırken sıkça görmekteyiz. Bunun dışında kullanıcı verileriyle de para kazanan sosyal ağlarda bulunabilir. En son Amerika seçimlerinde Facebook’un kişilerin özel verilerini sattığı ortaya çıkmıştı. Yalnız toplanan tüm gelirler platform sahiplerinde kalırken, esas içeriği üreten kişilerin hiç bir kazancı olmamaktadır.

Diğer bütün sosyal medya platformlarından farklı olarak Merculet platformunda artık bu durum değişecektir. Tek merkezli ve geliri tamamen kendine saklayan sosyal medya ağlarından farklı olarak toplanan geliri esas sahiplerine dağıtılması bu platform için oldukça önemlidir. Bu nedenle bu proje olukça büyük öneme sahiptir.

Merculet blok zinciri teknolojisinin tüm nimetlerinden yararlanmayı planlamaktadır. Bu teknoloji ile artık verilen merkezi olmayan bir şekilde güvenli bir şekilde saklanacak ve şeffaf bir yapıda dünyanın her yerinden erişebilir olacaktır. Blockchain teknolojisi tüm bunları yapabilmek mümkündür.

Merculet için bilgi üretmek son derece önemlidir. Bilgi üreten kişilere hak ettiği değeri vererek daha çok içerik üretmesini teşvik etmeye çalışmak bu platformun ana ögelerinden birisidir. Bu kullanıcılar için olduğu gibi işletmeler içinde önemlidir. Merculet sayesinde artık işletmeler, kullanıcıların ilgisi çeken unsurları öğrenebilecek ve buna göre strateji sürdürebilecektir.

Merculet aslında kullanıcıların dikkatini çeken değerleri tespit eden bir “Dikkat Değer Ağı” olarakta nitelendirilebilir. Bu son teknoloji yazılımlar ile saptanabilecektir. Kullanıcıları teşvik eden bir çok token dağıtımı ile platformun işlemesi sağlanacak ve sistemin büyümesine yardımcı olacaktır.

Merculet dikkatin tonlanmasıyla dikkat alışverişi, fiyatlandırma, alış ve satışa izin veren dikkat yönetim platformu sunan ilk şirkettir. , paketlenmiş, işletmeye satılan ve kullanıcıya ve içeriğin yaratıcısına ödüllendirilmiş.

Projenin üç ana bileşenden oluşması bekleniyor:

Dikkat derecelendirme sistemi (UAV): Bu, dikkatin etkin bir kanıtını sağlayan dikkat değerinin (paylaşım, beğeni, harcanan zaman), tokenizasyonun değerlendirilmesine izin veren bir bileşendir.

Attention-Push System (UAT): Vericinin, kullanıcılara etkileşim kurmasını teşvik eden, dikkat derecelendirme sistemi tarafından değerlendirilen değere dayanarak kullanıcı için bir UAT tokeni vermesini sağlar.

Açık İçerik Platformu: Bu özellik sayesinde zengin içerikler, etiketler, telif hakkı yönetimi, veri analizi ve daha fazlası gibi uygulamaların oluşturulmasını sağlayan merkezi olmayan bir platform sağlar.

Merculet’in ekonomik modelinde dört ana iş ögesi vardır. Bunlar kullanıcılar, içerik oluşturucuları, kurumsal firmalar ve reklam verenler olarak sayılabilir.

Kullanıcılar : Açık içerik platformundaki uygulamaları görüntüleyen, paylaşan, kullanan kişiler blockchain ağına kaydedilir. Bu sayede, her kullanıcının dikkati, etkileşim tabanlı MVP tarafından değerlendirilecek ve ücretlendirilecektir.

Kurumsal: İşletmeler, UAT platformunda kendi para birimini oluşturmak için MVP’yi kullanırlar, bu sayede kullanıcılar için ödeme yapabilir.

Reklam veren: Banner reklamlar gibi reklamlarla ilgili hizmetler sunulacak ve MVP ile ödeme kabul edilecektir.

İçerik oluşturucu: Bireylerin ve kuruluşların video, çeviri gibi yüksek kaliteli içerik oluşturmasına ve MVP üzerinden ödeme almasına olanak tanır.

Takım

Token ve ICO Bilgileri

 • Token simgesi: MVP
 • Token türü: ERC20
 • ICO fiyatı: 1 MVP = 0.0060 ABD (0.00001 ETH)
 • Softcap: 10000 ETH
 • Hardcap: 16.400.000 ABD (31,000 ETH)
 • Toplam token miktarı: 10.000.000.000  (10 milyar) MVP
 • Satılacak token miktarı: % 30
 • Müşterini Tanı (KYC ): TBA
 • Min / Maks Kişisel katılım miktarı: 0.1 ETH / 5 ETH

Özel Satış

 • Hedef: 16000 ETH
 • 1 ETH = 105000 MVP (% 20 bonus)
 • En düşük katılım: 150 ETH
 • En yüksek katılım: 1000 ETH
 • Vesting (yetki verme) süresi: 5 ay (tokenin dağıtılmasından başlayarak aylık % 20 token)

Genel Satış

 • Hedef: 15000 ETH
 • 1 ETH = 87500 MVP
 • En düşük katılım: 0.1 ETH
 • En yüksek katılım: 5 ETH
 • Vesting (yetki verme) süresi yok

Sonuç

Sonuç olarak oldukça ilgi çekici olan bu icoya katılmanızı öneriyoruz. Sağlam bir ekip tarafından oluşturulan bu projenin ileride yatırımcılarına büyük paralar kazandıracağını tahmin ediyoruz

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: http://merculet.io/

Whitepaper: http://merculet.io/static/pdf/Merculet_Whitepaper_V0324b-TR.pdf

Bitcointalk ANN : https://bitcointalk.org/index.php?topic=3180239

Telegram: https://t.me/merculet

Twitter : https://twitter.com/Merculet_io

Facebook : https://www.facebook.com/Merculet-347541915747100

 

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

Merculet: Blockchain tabanlı sosyal medya platformu” için 3 yorum

 • 11 Ekim 2018 tarihinde, saat 05:47
  Permalink

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

  Yanıtla
 • 16 Ekim 2018 tarihinde, saat 21:55
  Permalink

  Proje oldukça alternatif bir konuya yoğunlaşmış. Bu projeyi kaçırmamak lazım.

  Yanıtla
 • 8 Kasım 2018 tarihinde, saat 15:12
  Permalink

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir