Persona: Merkezsiz kişisel bilgi sistemi

Yine farklı bir projeden bahsetmek istiyorum. Bu projenin adı Persona. Kimlik yönetimi için en son veri koruma yönetmelikleriyle uyumlu çözüm sunmaktadır. Kapsamına bakacak olursak, müşteriyi yetkilendirmek ve kişisel verilere erişimi kontrol etmek ve kişisel bilgilerine erişimi sağlamak için imkan vermektir. https://persona.im/

Bu sayede kişiler Persona’yı kullanarak verilerinin güncellenmesi için zamandan tasarruf ederler ve hizmet sağlayıcıları müşteri verisinin en son sürümüne erişebilirler. Bunun ne kadar önemli olduğunu kripto para dünyasında bilmeyen yoktur. Çünkü birçok projede ico katılımcıları için güncel kişi bilgileri istenmektedir.

Herkesin kişisel bilgilerinin en kısa ve kolay yollarla internette kullanabilme imkanını bu proje ile sağlanabiliyor. Aslında bu sistemin hükümetler tarafından uygulanması, maliyetleri büyük oranda düşürebilir, şeffaflığı artırabilir, vatandaşların mali durumunu iyileştirebilir ve inovasyon ve ekonomik büyümeyi teşvik edebilir. Bu nedenle projenin önemi büyüktür. Gelecekte bu tip projelerin günlük hayatta daha çok kullanıma geçmesi de insanların faydasına olacaktır.

Bu projenin teknolojisine bakacak olursak eğer; Persona Blockchain teknolojisini kullanan 51 delege sahip bir DPoS sistemini temsil etmektedir. İlk yıl için tahmini düğüm sayısını ve işlem sayısını desteklemek için delege sayısı 51’e ayarlandı.

Pesona kullanıcılarının sayısı 1.000.000’dan büyük bir değere yükselecek olursa, topluluk içinde bir güncelleme önerisi yayınlanacak ve tartışılacak böylece delege sayısı arttıracaktır. Bu yaklaşım, Persona için gerekli ölçeklenebilirliği sağlamak için alınmıştır.

Özellikleri

Persona, sorunsuz kimlik yönetimi için blok zincir teknolojisinin gücünden yararlanır. Zaten kullandığınız tüm web sitelerine tek bir yerden oturum açabildiğinizi düşünün. Yada şu an kullanmadığınız gelecekteki web uygulaması için kaynak yaratılabilir.

Bu sistemde kimlik bilgileriniz, birden çok varlığın yaptığı çapraz doğrulama üzerine kurulmuştur. Yakınınızdaki Persona noterlerini bularak ve kimliğinizi% 90’a kadar kontrol edebilirsiniz. Geri kalan % 10′ ise kayıtlı olduğunuz bir hizmet sağlayıcısındadır ve bu şekilde KYC gerçekleştirilebilir.

Bu projeye yüklediğiniz verilerinizin sahibi her zaman sizsiniz. Bu nedenle, bir servise veya cihaza erişebilmek için, onu paylaşmayı açıkça kabul etmeniz gerekir. Bu türden bilgileri emanet edilen platformların, onu korumak ve sizi korumak için gerekli tüm önlemleri alması gerekiyor. İşte bu noktada Persona gerekli önlemleri almıştır.

Persona ile başka verilerde saklanabilir. Tıbbi kayıtlar, sporla ilgili raporlar veya sosyal medya hesapları gibi bilgiler bu sisteme entegre edilebilir. Daha sonra istediğiniz zamanda bu sistemde çıkıp bilgilerinizi rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

Token Bilgileri

Toplam üretilen token sayısı 100.000.000 PRS olacaktır. Bir PRS tokeninin fiyatı 0,2 dolardır.

• TGE’ye 70.000.000 PRS tahsis edilmiştir.

• Kurucularından oluşan bir ekibe 15.000.000 PRS tahsis edilmiştir. Ekibe tahsis edilen tokenler, üç yıllık bir süre için tutulacak ve yıllık ödemelere aşağıdaki şekilde ayrılmış olacak: Başlangıçta % 10, 12 ay sonra % 30, 24 ay sonra% 30 ve 36 ay sonra% 30.

• Persona Başlangıç ​​Fonuna 12.000.000 PRS tahsis edildi

• Danışmanlara 1.000.000 PRS tahsis edilmiştir. Danışmana tahsis edilen tokenler 6 aylık bir süre içerisinde çalıştırılacaktır.

• Bounty için 2,000,000 PRS tahsis edildi

Özel satış 15.12.2017-30.01.2018 (şuan devam ediyor)

Genel satış I: 01.02.2018-08.02.2018 arasında

Genel satış II: 09.02.2018-16.02.2018 arasında

Genel satış III: 17.02.2017-24.02.2018 arasında

Token dağıtımı 30.03.2018 ‘de yapılacak

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz;

Website: https://persona.im/

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2656017.0

Whitepaper: https://persona.im/#whitepaper

Facebook: https://web.facebook.com/personablockchain?_rdc=1&_rdr

Twitter: https://twitter.com/PersonaIam

Telegram: https://t.me/personablockchain

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir