Streamty: Merkezi olmayan kripto döviz alım satım platformu

Zamanla hepimiz ister istemez kendimizi dijital dünyanın içerisinde buluyoruz. Bütün işlemlerimizi dijital yollarla hallediyor ve ihtiyaçlarımızın da neredeyse tamamını dijital paralar ile karşılıyoruz. Teknolojiye karşı artan duyarlılığın da etkisiyle kripto para birimlerinin de öneminde artış yaşandı. Bu para birimlerinin popülaritesinin artması ile de birlikte birçok kişi güvenli bir şekilde bu işin içine dahil olmak istedi.

Ancak kripto para birimlerinden yararlanmak isteyen birçok kişi çok yüksek maliyetlerin bulunmasından, güvenlik sıkıntılarından, işlem yavaşlığından ötürü zamansal problemlerinden dolayı rahatlıkla borsada hareket edemez duruma geldi.  Bende bu yazımda sizlere tüm bu problemlere çözüm niteliğinde olan Streamity platformundan bahsetmek istiyorum.

Streamity Nedir?

Streamity reel para birimleri ile kripto para birimleri arasında köprü görevi niteliği kuran Blockchain (Blok Zincir Teknolojisi) ve  Smart Contract (Akıllı sözleşme) temelli merkezi olmayan bir platform özelliğiyle karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede doğabilecek güvenlik açıklıkları ön görülerek önlem alınmış ve dolandırıcılık, sahtekarlık gibi durumlarında önüne geçilmiş olacaktır. https://streamity.org/

Sreamty platformu Dolar veya Euro gibi reel paralar ile Bitcoin, Ethereum gibi Kripto paralar arasındaki değişimleri sağlarken  alım ve satım sürecinde ekstra bir hizmet gerektirmeden yalnızca alıcı ve satıcı arasında gerçekleşen bir süreç meydana getirmiştir.

Streamty Platformu güvenirlik ve geçerlilik konusunda temellerini sağlam oluşturmak adına birçok yeniliği takip etmiştir ve platformuna dahil etmiştir. Bunlardan biriside KYC uygulamasıdır. Streamty Platformu katılımcıların beklentilerini göz önünde bulundurarak, katılımcıların güvenliklerini korumak amacıyla KYC (Müşteri Doğrulama) politikasını projesinde uygulamıştır.

Streamty Platformunun üst düzey bir proje duruma gelmesini sağlayan nedenlerden biride DAPP StreamDesk uygulamasıdır. Bu kısımda sizlere DAPP StreamDesk uygulamasından genel hatlarıyla bahsetmek istiyorum.

Dapp StreamDesk

StreamDesk, yine aktarım konusunda köprü niteliğinde bir bağlayıcı olan, Para aktarımı gerçekleştirilirken her iki tarafında rahatlıkla işlem yaptığı P2P uygulamasıdır. Bu sayede tüm işlemler alıcı ve satıcı arasında direkt olarak gerçekleşecek ve bu süreçte StreamDesk Blokchain tabanıyla ile de güvenlik tedbirleri büyük ölçüde sağlanmış olacaktır.

Son olarak projeden genel hatları ile bahsedecek olursak, Streamty Platformuna katılmanız için gerekli sebeplerden bahsetmek istiyorum.

Neden Streamty?

Reel para birimleri ile kripto para birimleri arasında aktarım işlemi gerçekleştirirken; Blokchain tabanlı ve Akıllı sözleşme uygulamalı proje de yüksek ölçüde alınmış güvenlik tedbirleri sağlar.

Streamdek ile katılımcılar arasında P2P uygulaması sağlanarak hızlı ve kolay kolay aktarım sağlanması ve üçüncü hizmetlere ihtiyaç duyulmaması. Bununla birlikte bu uygulama sağlanırken KYC uygulamasının da sisteme dahil edilerek Müşteri doğrulama ve tanılama konusunda da Platformun  güvenliliğini ve geçerliliğini sağlar. Maliyet konusunda komisyonlar en aza indirgenerek ekonomik alanda büyük rahatlık sağlar.

Yol Haritası

Takım

Token Bilgileri 

Streamity projesinin temel sembolü STM Token’ıdır. STM Tokenları istenildiği taktirde kolaylıkla satın alınabilecek ve yine arzu edildiği taktirde rahatlıkla satış işlemi gerçekleştirilebilecektir. Projenin sahip olduğu şeffaflık sayesinde katılımcı tüm alım satım işlemlerini güvenli bir şekilde sağlayabilecektir.

Ön satış işlemlerinin 22 Ocak 2018 tarihinde başladı ve bitti. Daha sonra iki aşama halinde gerçekleştirilecek olan asıl satış işlemleri başlatılacaktır. İlk aşama 12 Mart 2018 ve son aşama olan ikinci aşama ise 16 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Satış işlemleri 7 günlük süre zarfı içerisinde gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılı Token Bilgileri;

» Token Standart2: ERC20

» Toplam sayı: 186 Milyon Token

» Ön Satış: 22 Ocak 2018 (1 Haftalık Zaman Zarfı)

» Asıl Satış İşlemleri; (1.Aşama: 12 Mart 2018)-(2. Aşama 16 Nisan 2018) 2 Haftalık Zaman Zarfı

» ICO’nun ilk aşamasında mevcut token miktarı: 100.000.000 STM

» Kabul edilen para birimleri: BTC, LTC, ETH, ETC, USD, EUR

» Döviz kuru:1 STM = 0,2 USD, Bu fiyata bonus dahil değildir.

Streamty Platformunu yakından takip etmek, proje hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve erken katılım avantajlarından yaralanmak için lütfen aşağıdaki linklerden streamty platformunu takip etmeyi unutmayınız.

Websitesi: https://streamity.org/

Whitepaper:https://streamity.org/uploads/docs/en/Whitepaper_Streamity_en.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2519489.0

Twitter: https://twitter.com/streamityorg

Telegram: https://t.me/streamityChat_en

Medium: https://medium.com/@streamityorg

Streamty: Merkezi olmayan kripto döviz alım satım platformu” için 6 yorum

 • 16 Aralık 2018 tarihinde, saat 09:44
  Permalink

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bilgiler için teşekür ederim.

  Yanıtla
 • 16 Ocak 2019 tarihinde, saat 19:11
  Permalink

  Ellerinize sağlık çok faydası oldu yazınızın.

  Yanıtla
 • 11 Mayıs 2019 tarihinde, saat 04:08
  Permalink

  Yatırım yapacaklara şimdiden bol şanslar.

  Yanıtla
 • 8 Eylül 2019 tarihinde, saat 19:54
  Permalink

  Sosyal medya sistemlerini yerle bir edebilecek çapta bir proje.

  Yanıtla
 • 25 Ekim 2019 tarihinde, saat 20:21
  Permalink

  Kripto para tutkunları için güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim.

  Yanıtla
 • 8 Kasım 2019 tarihinde, saat 03:58
  Permalink

  Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir