WPP Energy: Merkezi olmayan yenilenebilir enerji ticaret platformu

Biliyoruz ki enerji kaynaklarının asla tükenmez ve sınırsız olduğunu düşünmekteyiz. Ancak bu sadece yenilenebilir enerji ile mümkün olabilmektedir. Gelişmekte olan birçok ülkede bu yenilenebilir enerji kaynakları bol olmasına rağmen, bu muazzam kaynaklar, belki de uygulanmaları için uygun teknoloji eksikliği nedeniyle, kullanıma geçmemiştir. Yenilenebilir enerji, zararsızlığının yanı sıra, başka bir artıya da sahiptir. Bu ayrıştırma ve geri kazanım maliyetini düşürmektedir. Bugün size bahsedeceğimiz WPP Energy projesi doğayı yok etmeden mali tasarruf sağlayacak bir yenilikçi bir platformdur.

WPP Energy, dünyadaki en uygun fiyatlı enerjinin üretimi ve sağlanması için yenilikçi teknolojileri kullanmayı amaçlamaktadır. WPP Energy, yenilenebilir enerji endüstrisinde küresel bazda lider bir kuruluştur. Şirketin sahibi Rafael Ben’in bu sektörde çok uzun süre tecrübesi vardır. Ayrıca Rafael Ben’in Yeşil Enerji toplantılarında kabul gören bir konuşmacı olduğunu söyleyebiliriz. WPP Energy, yenilenebilir enerji üretimi için gerekli ekipmanları tasarlamak istemektedir. Bu amaçla dünya çapında birçok ülke ile sözleşme imzaladığını da söyleyebiliriz. Bu sözleşmeler gelecekte büyük öneme sahip olacaktır.

WPP Energy Platformunun Faydaları

Platformun bir çok avantajı mevcuttur. Hali hazırda faaliyette olması çok büyük bir avantajdır. Şu anda şirketin dünya çapında 50 milyar dolardan fazla sözleşmesi olması ve dünya çapında pek çok ülkenin 35 yıllık bir süre için yeşil enerji üretmesi için hükümet düzeyinde bir anlaşma imzalamış olması son derece önemlidir. Şirket bu tip sözleşmeleri sürekli genişletmeyi hedeflemektedir ve 200 bin kişi kapasiteli bütün yeşil köylerde ve kasabalarda geleceği oluşturulması önemli hedeflerden birisi olmaktadır. WPP Energy ikinci ve üçüncü dünya ülkelerindeki enerji sıkıntılarını çözmek için yeni fırsatlar yaratacak ve mevcut sorunlara yardımcı olmak için dünyada en güçlü ileri teknolojiyi sunacaktır.

WPP Energy ekosisteminde iki dijital platform yer alacaktır. Faaliyete 2018’in üçüncü çeyreğinin sonunda geçecek olan Global Green Energy Platformu, dünya çapında yeşil enerji üretimi hakkında veri toplayacaktır. Üreticiler elektrik tedarik edebilecek ve bunu toptan satış fiyatlarına alabileceklerdir. Bu platform hem tüketicilerin, hemde tedarikçilerin çıkarları için çalışacaktır. Platforma aktarılan veriler, üretilen enerji türünü, miktarı, maliyeti ve yerini içerecektir.

Ekosistemin diğer bir platformu olan WPP Exchange Platformu çalışmalarına 2018’in dördüncü çeyreğinde başlayacaktır ve enerji ile ilgili tokenler burada satılacaktır. Platform, yakında kripto paralardan kripto paralara enerji ticareti ve kripto madenciliği para birimlerine odaklanarak kripto para borsası yapacaktır. Bu, çeşitli para birimlerinin birbirlerine karşı ticaret yapmasına izin vererek tüm katılımcı kriptoya daha fazla likidite sağlayacaktır. Platformda en az 20 farklı enerji bağlantılı kripto para birimi işlem görecektir.

ICO ve Token Bilgileri

Platformun kendi tokeni olan WPP token donanım dahil olmak üzere enerji çözümleri için ödeme yöntemi olarak kullanılacaktır. WPP mal ve hizmetler için ödeme yöntemi olarak tüm dünyada büyük kamu hizmeti şirketleri tarafından kabul edilecektir.

 • Token adı: WPP
 • Platform: Ethereum
 • Token tipi: ERC20
 • Satış öncesi fiyatı: 1 WPP = 0.16 ABD doları
 • ICO fiyatı: 1 WPP = 0.2 ABD doları
 • Kabul edilen para birimi: Ethereum
 • Soft cap: 5,000,000 ABD doları,
 • Hard cap: 50,000,000 ABD doları,
 • Üretilen toplam token sayısı: 5.000.000.000 WPP

Sonuç

WPP Energy, küresel ekonomide temiz enerji üretimi ve tasarruf konusunda çok önemli yenilikler getirmektedir. Güçlü ve profesyonel bir ekiple beraber, ciddi ortaklar olması bu projeyi başarıya taşıyabileceğini inanıyoruz. WPP’nin birkaç ICO değerlendiricisinde mükemmel notlar almıştır. ICOBench ve TrackICO’da 5 üzerinden 5 ve 5 almıştır. Bu projenin ICO’su devam etmekte ve büyük ilgi görmektedir. Sizde bu projeyi yakından inceleyin ve ICO yatırım fırsatını kaçırmayın.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Website: https://wppenergy.io/

Whitepaper: https://wppenergy.io/pdf/Whitepaper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4449273.0

Facebook: https://www.facebook.com/WPP-Energy-575263249486648

Twitter: https://twitter.com/wppenergycoin

Telegram: https://t.me/WPPEnergy

Author: truncus

My Bitcointalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

WPP Energy: Merkezi olmayan yenilenebilir enerji ticaret platformu” için 9 yorum

 • 30 Ekim 2018 tarihinde, saat 21:34
  Permalink

  Ayrıntılı inceleme olmuş, çok enteresan bir projeye benziyor

  Yanıtla
 • 17 Aralık 2018 tarihinde, saat 14:55
  Permalink

  Projeye yatırım yapmak için geç kalmamak lazım, son derece önemli bir proje.

  Yanıtla
 • 24 Mart 2019 tarihinde, saat 03:36
  Permalink

  Ayrıntılı bir yazı olmuş ama bundan nasıl alabilirim merak ediyorum.

  Yanıtla
 • 4 Nisan 2019 tarihinde, saat 20:19
  Permalink

  Çok güzel bir yazı olmuş.

  Yanıtla
 • 5 Nisan 2019 tarihinde, saat 13:42
  Permalink

  Özellikle ekibin konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimleri oldukça ilgi çekici.

  Yanıtla
 • 23 Haziran 2019 tarihinde, saat 16:26
  Permalink

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlar bölümüne ekledim.

  Yanıtla
 • 22 Temmuz 2019 tarihinde, saat 13:24
  Permalink

  Güzel yazı, teşekkürler.

  Yanıtla
 • 8 Eylül 2019 tarihinde, saat 04:50
  Permalink

  Hem yenilikçi fikirlere sahip bir proje hem de hali hazırda önemli küresel bazda ortaklarının olması projeyi çekici kılmakta.

  Yanıtla
 • 23 Kasım 2019 tarihinde, saat 17:04
  Permalink

  eline sağlık çok emek verildiği belli oluyor.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir